TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA

TORUŃ PLAZA SPONSOREM TYTULARNYM 13. EDYCJI RUN TORUŃ!

Największa impreza biegowa w regionie RUN TORUŃ odbędzie się już po raz trzynasty, a od pierwszej edycji jej istnienia wydarzenie to współtworzy Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń PLAZA. To zdecydowanie dowód na zaangażowanie społeczne i korporacyjne toruńskiego Centrum w promocję zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Podczas tegorocznej edycji niezastąpiony Partner, a zarazem kreator marki RUN TORUŃ poczynił jeszcze jeden „krok na przód” i został sponsorem TYTULARNYM. Zarządcy Centrum oraz jej najemcy wspierają Stowarzyszenie „Run To Run” na wielu płaszczyznach, także organizacyjnych i logistycznych. To wieloletnie zaufanie i kompleksowa pomoc dają możliwość nieustannego rozwoju imprezy i tym samym podniesienia jej standardów i konkurencyjności w wymiarze ogólnopolskim.

W konferencji prasowej przed 13. RUN TORUŃ PLAZA, która odbyła się 25 kwietnia 2024 roku w Toruń PLAZA, wzięli udział:

  • Mariola Soczyńska – Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia,
  • Daria Sasiela-Dopieralska – Dyrektor Marketingu Toruń PLAZA,
  • Agata Malicka-Zacniewska – tegoroczna Mistrzyni Europy Masters w kategorii 35+ na dystansie 8 km cross, wielokrotna uczestniczka Run Toruń zajmująca miejsca na podium,
  • Wojciech Kopyciński – wielokrotny medalista mistrzostw Polski w triathlonie sportu kwalifikowanego, zwycięzca pierwszej edycji TRIADY 100-lecia.
  • oraz z ramienia organizatora Andżelika Dzięgiel-Poślada.

W pierwszej części konferencji Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki, Pani Mariola Soczyńska, podsumowała dotychczasową współpracę ze Stowarzyszeniem „Run To Run”, wspomniała liczne projekty biegowe, które odbyły się w ostatnich latach, a także podkreśliła sukces frekwencji z I edycją TRIADY 100-lecia, w której wzięło udział 1300 osób, pomimo bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych – przez cały dzień padał deszcz. Biegacze jednak bardzo dobrze wspominają tę marcową edycję w mediach społecznościowych, gdyż zdecydowana większość wróciła do swoich domów z nowymi rekordami życiowymi.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń PLAZA powstała w 2012 roku, co oznacza, że w bieżącym roku obchodzi swoje „13 urodziny”, zwieńczone sponsoringiem tytularnym imprezy RUN TORUŃ. Dyrektor Marketingu, Pani Daria Sasiela-Dopieralska, podkreśliła, że uczestnicy 13. RUN TORUŃ PLAZA mogą spodziewać się jeszcze więcej niespodzianek w tegorocznej edycji, o których biegacze będą informowani na bieżąco. Podczas konferencji ujawniono, że cztery osoby zajmujące 13-ste miejsca OPEN w klasyfikacji kobiet i mężczyzn na obydwóch dystansach, otrzymają od Sponsora Tytularnego specjalne nagrody.

Medal jest sercem imprezy biegowej, dowodem osiągniętego rezultatu sportowego i pamiątką na lata, dlatego bez wątpienia musi być wyjątkowy, podkreślając tym samym unikalność. Zdecydowanym wyróżnikiem imprez organizowanych przez Stowarzyszenie „Run To Run” są ponadprzeciętne medale, które często stanowią motywację do treningów i udziału w zawodach biegowych. Okazuje się, że wygląd medali ma także znaczenie dla zawodników zajmujących wysokie miejsca w klasyfikacjach open, między innymi dla Pani Agaty Malickiej-Zacniewskiej, torunianki z bogatym doświadczeniem biegowym i licznymi sukcesami sportowymi. Pani Agata Malicka-Zacniewska to wielokrotna uczestniczka RUN TORUŃ, która w swojej kolekcji „biegowych zdobyczy” posiada większość medali z toruńskiego eventu. Szczegółowe informacje o MEDALACH TRIADY 100-lecia TUTAJ.

W gronie elity biegaczy swój udział zapowiedział Pan Wojtek Kopyciński, zwycięzca pierwszej edycji TRIADY 100-lecia, który wystartuje na dystansie 10 km z numerem 1. Wojtek zdradził, że  „Podczas Run Toruń wystartuje prawdopodobnie na dużym zmęczeniu. Dzień wcześniej planuję wziąć udział w Mistrzostwach Polski w duathlonie na dystansie 10km/60km/10km. Kalendarz wyścigów jest wyjątkowo zapełniony. Będę się starał jak najczęściej pokazywać się we wszystkich możliwych zawodach”.

Podczas konferencji zachęcano także do udziału w konkursie kibicowania, skierowanym do dzieci i młodzieży z toruńskich szkół. Nadrzędnym celem konkursu jest promowanie już od najmłodszych lat aktywnego stylu życia, zdrowych postaw, uczestnictwa w imprezach sportowych oraz nauki zasad fair-play i kulturalnego dopingowania biegaczom. Dodatkową intencją jest rozwijanie u uczniów umiejętności twórczego myślenia, kreatywności i pracy zespołowej. Konkurs adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Placówki mają za zadanie stworzyć punkty dopingowania i kreatywnego wsparcia uczestników 13. RUN TORUŃ PLAZA w dniu 12 maja 2024 roku, w godzinach 11:00-13:00. Trzy zwycięskie szkoły oraz ich pedagodzy otrzymają nagrody w postaci voucherów na sprzęt sportowy ufundowanymi przez jednego ze Sponsorów imprezy, a wszystkie kibicujące dzieci czekają słodkie niespodzianki. Żwawo dopingująca młodzież szkolna, szpalery klas kibiców, zapewne pomogą biegaczom pokonać zmęczenie i sprawią, że kilometr będzie szybciej mijał. Szczegółowe informacje TUTAJ.

W części dotyczącej kwestii organizacyjnych przedstawicielka Stowarzyszenia „Run To Run”, Pani Andżelika Dzięgiel-Poślada, omówiła godziny pracy dwóch biur zawodów 13. RUN TORUŃ PLAZA (w Decathlon w Bydgoszczy i w Toruń PLAZA), limit liczby uczestników, który ze względu na zbliżającą się majówkę został ustalony z większym wyprzedzeniem niż zazwyczaj, sylwetki pacemakerów oraz zasady klasyfikacji drużynowej. Wszystkie istotne informacje przed biegiem zostały zawarte w informatorze dostępnym do pobrania TUTAJ.

W ubiegłym tygodniu uruchomiona została rejestracja na biegi wirtualne w ramach Toruńskiej TRIADY 100-lecia Biegów Maratońskich w Polsce 2024. Biegacze mogą zapisać się od razu na jedną, dwie lub trzy edycje Wirtualnej TRIADY 100-lecia. Więcej informacji TUTAJ.

W przyszłym tygodniu organizatorzy zdradzą, jak będzie wyglądać imponująca brama mety, wykonana z koparko-ładowarek jednego ze Sponsorów 13. RUN TORUŃ PLAZA. Dowiemy się również, jakie atrakcje czekają na biegaczy podczas weekendu biegowego 11-12 maja, oraz czy będą dostępne pakiety startowe do nabycia w biurach zawodów.

Od 25 kwietnia w galerii handlowej Sponsora Tytularnego imprezy, Toruń PLAZA, przy okazji codziennych zakupów każdy będzie mógł zobaczyć kompletny zestaw MEDALI TRIADY 100-lecia oraz PUCHAR, który 100 lat temu trafił w ręce zwycięzcy, Edwarda Kwitowskiego, osiągającego na mecie ówczesnego najdłuższego biegu w Polsce czas 2 godziny, 45 minut i 20 sekund. Medale oraz Puchar znajdują się w centralnej części galerii na Placu Orzechowym przy windzie. Dla osób odwiedzających to miejsce, Sponsor Tytularny przygotował niespodzianki dla biegaczy – szczegóły niebawem.

PRZYDATNE LINKI:

– REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia – TUTAJ
– LISTA STARTOWA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia – TUTAJ
– Regulamin 5 km – TUTAJ
– Trasa 5 km – TUTAJ
– Regulamin 10 km – TUTAJ
– Trasa 10 km – TUTAJ
– MEDALE TRIADY 100-lecia – TUTAJ
– STRÓJ STARTOWY TRIADY 100-lecia – TUTAJ