TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA

OGROMNY MEDAL TRIADY 100-LECIA JUŻ NA WAS CZEKA!

Medal to „serce imprezy biegowej”, dowód osiągniętego rezultatu sportowego, pamiątka na lata, dlatego bez wątpienia musi być wyjątkowy! Co roku staramy się, aby medale organizowanych przez nas imprez były ponadprzeciętne, stanowiły swoiste dzieła sztuki, podkreślając tym samym unikalność każdego z biegów.

Medale z poprzedniej edycji toruńskiej triady biegowej zostały wyróżnione przez biegaczy w całym kraju! W ogólnopolskim głosowaniu na najbardziej okazałe medale minionego sezonu startowego, medale z Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 znalazły się w TOP10 najpiękniejszych „zdobyczy biegowych” w Polsce wyprzedzając tym samym wiele kandydatur z powszechnie znanych i dużych imprez m.in. z Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego, czy Silesia Marathonu. Równie okazałe medale będzie można zdobyć podczas TRIADY 100-lecia.

Poniżej prezentujemy projekt trzech medali TRIADY 100-lecia składających się na jedną całość. Medal październikowej edycji finałowej będzie miał, aż 15 cm długości! Warto wziąć do ręki linijkę, by móc odwzorować sobie długość oraz porównać ten „gabaryt” z innymi otrzymanymi medalami biegowymi. Rozmiar medalu z tegorocznej edycji będzie naprawdę imponujący!

OPIS KONCEPCJI TRZECH MEDALI TRIADY 100-lecia

Cały projekt medalu tworzy logo TRIADY 100-lecia, które prezentuje jednocześnie liczbę 100 i znak nieskończoności. Motyw ten nawiązuje do upamiętnienia 100. rocznicy zorganizowania w Polsce pierwszego, najdłuższego biegu otwartego na dystansie 37,5 km, na trasie z miejscowości Płutowo do Torunia. Znak nieskończoności symbolizuje wieczność trwania maratonu toruńskiego w grodzie Kopernika. Medale będą przekazywane biegaczom w kolejności od najmniejszego do największego. Po finale TRIADY 100-lecia i otrzymaniu ostatniej „medalowej perełki”, dwa pierwsze zdobycze będzie można włożyć w odpowiednie zagłębienia matrycy. Na odwrocie medali nie zabraknie miejsc na grawerunki oraz zaprezentowane będą logotypy Sponsorów, bez których nie moglibyśmy organizować dla Was eventów. Medale dla uczestników biegów dla dzieci będą identyczne, jak dla dorosłych.

 Pozostałe motywy zastosowane na matrycach:

  1. Na każdym z medali znajduje się logo danej imprezy wskazujące, kiedy będzie można otrzymać go na mecie;
  2. Niebieskie fale łączące wszystkie medale, są symbolem upływania czasu/przemijania, ale także rzeki Wisły, nad którą leży miasto Toruń;
  3. Motyw astrolabium z okładki z książki „O obrotach sfer niebieskich” nawiązuje do osoby Mikołaja Kopernika, co podkreśla lokalizację rozgrywania cyklu biegów i jest doskonałym ozdobnikiem do całości projektu.

 

4. MEDAL 5km 100-lecia z Decathlon

Medal prezentuje PUCHAR „wychodzący z matrycy” (efekt 3D), który 100 lat temu otrzymał jego zwycięzca Edward Kwitowski, uzyskując w ówcześnie najdłuższym biegu w Polsce czas na mecie 2 h 45 min i 20 s.  Data rozegrania biegu na dystansie 37500 m oraz czas zwycięzcy zostały uwzględnione na Pucharze. Więcej informacji na temat zwycięzcy TUTAJ.

Oryginalny Puchar mający już 100 lat będzie można obejrzeć w biurach zawodów naszych biegów.

  1. MEDAL 13. RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!

Medal prezentuje „wychodzący z matrycy”(efekt 3D) Pomnik Mikołaja Kopernika, czyli miejsce, w którym znajdowała się meta historycznego maratonu. Na medalu zostało uwzględnione także całe logo cyklu TRIADY 100-lecia.

  1. MEDAL 41. TORUŃ MARATON

Matryca stanowi połączenie dwóch elementów – liczby 100 i symbolu znaku nieskończoności. Na jedynce od liczby 100 wskazany został rok 1924, czyli data pierwszego biegu maratońskiego w Polsce. Na całości medalu uwzględniona została nazwa całego cyklu: TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA BIEGÓW MARATOŃSKICH W POLSCE 2024.

  1. SZARFY WSZYSTKICH MEDALI

Na poszczególnych szarfach medali będzie uwzględniona data biegów, dystanse oraz logotypy Sponsorów. Szarfy będą w kolorystyce zgodnej z identyfikacją odzieży startowej całego cyklu. Szarfy pierwszych dwóch medali będą stanowić pamiątkową smyczkę i mogą towarzyszyć biegaczom na co dzień np. do zawieszenia kluczy lub innych drobiazgów – wg uznania😊