TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA

Dlaczego warto?

We współczesnym, zabieganym świecie, może być trudno znaleźć czas na wolontariat. Jednak, jeśli pragniesz poznać ludzi, zdobyć nowe umiejętności lub zdobyć doświadczenie w trakcie szkoły lub studiów, powinieneś rozważyć pracę non-profit! Poniżej prezentujemy Tobie szereg korzyści, które daje wolontariat 🙂

 

Wolontariat…

łączy z innymi ludźmi

Jedną z największych zalet wolontariatu, jest oddziaływanie na społeczność. „Darmowi” wolontariusze są często jak klej, który utrzymuje więzi międzyludzkie. Czas poświęcony na wolontariat, owocuje nabywaniem nowych znajomości, zwiększeniem poczucia wspólnoty oraz podnoszeniem umiejętności interpersonalnych. Stały kontakt z ludźmi pomaga rozwijać naturalny system wsparcia, stanowiący doskonałą ochronę przed stresem i przygnębieniem.

 

ma pozytywny wpływ na umysł

Wolontariat w naturalny sposób dostarcza impulsu do podnoszenia: poczucia własnej wartości oraz poziomu zadowolenia z życia. Zasada jest prosta, robiąc coś na rzecz innych, zapewnisz sobie naturalne poczucie spełnienia. Wolontariat daje możliwość wykazania się w wielu dziadzinach, a przez to do odczuwania dumy z własnych czynów i kształtowania samoświadomości. A im lepiej myślisz o sobie, tym obraz twojego życie staje się bardziej kolorowy.

 

wspomaga karierę zawodową

Jeśli bierzesz pod uwagę zmianę swojej profesji, wolontariat może się okazać świetnym sposobem na zdobycie doświadczeń w danym obszarze. A jeśli pragniesz pozostać w swoim miejscu pracy, wolontariat jest również atrakcyjny, umożliwiając zdobycie nowych umiejętności, przydatnych w każdej pracy, takich jak: komunikacja interpersonalna, rozwiązywanie problemów, planowanie, czy zarządzanie zadaniami. Dodatkowo, zdobycie umiejętności językowych czy po prostu możliwość dodania wątku o wolontariacie do Twojego CV, jest niewątpliwie znaczącą korzyścią.

 

daje radość i poczucie spełnienia

.

Wolontariat jest łatwym i przyjemnym sposobem na odkrycie swoich nowych pasji i zainteresowań. Dodatkowo za jego pośrednictwem możesz odnaleźć w sobie nowe pokłady energii, które będziesz mógł przenieść również na obszar swojej pracy i życia rodzinnego.

 

Zapraszamy do współpracy!

Stowarzyszenie “Run To Run”