TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA

POBIEGNIEMY TRIADĘ 100-LECIA Z DECATHLON!

Do grona Partnerów drugiej odsłony całorocznego wyzwania biegowego w grodzie Kopernika dołączyła międzynarodowa sieć sklepów sportowych DECATHLON. Powszechnie znana marka odzieżowa będzie towarzyszyć nam podczas całej TORUŃSKIEJ TRIADY 100-LECIA BIEGÓW MARATOŃSKICH W POLSCE 2024, a podczas edycji marcowej będzie Sponsorem Tytularnym. Na listach startowych TRIADY 100-LECIA jest już niemal 2000 biegaczy!

Pod nazwą TRIADY 100-LECIA kryje się cykl imprez biegowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Run To Run” w okresie od wiosny do jesieni 2024 r. na dystansach o 5 km do maratonu. Cykl upamiętnia 100. rocznicę zorganizowania w Polsce pierwszego, najdłuższego biegu otwartego na dystansie 37,5 km, na trasie z Płutowa do Torunia. Pierwsza impreza, tj. 5 km 100-lecia z Decathlon za niespełna dwa miesiące. Listy startowe zapełniają się błyskawicznie!

  • REJESTRACJA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia TUTAJ
  • LISTA STARTOWA na wszystkie biegi cyklu TRIADY 100-lecia TUTAJ

BIEGOWA TRIADA W UBIEGŁYM ROKU

Ogromnym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym zakończył się cykl biegów w ramach Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023, tj. 5-tki z Kopernikiem, 12. RUN TORUŃ –  Zwiedzaj ze zdrowiem! i 40. Toruń Maraton. Cały cykl biegów upamiętniał 550. rocznicę urodzin MIKOŁAJA KOPERNIKA, a trzyelementowy, zdumiewający swą wielkością medal prezentował astrolabium perskie z XVIII wieku. W całej imprezie wzięło udział niemal 6 tys. biegaczy z całego kraju i z zagranicy. To duża satysfakcja dla organizatorów widzieć tak wielu biegaczy zadowolonych i „głodnych” kolejnych wyzwań biegowych. O jakości organizacji świadczy przyznanie nagrody specjalnej i tytułu „Kopernikańskiego Wydarzenia Sportowego”  przez Prezydenta Michała Zaleskiego podczas XIV Balu Sportowca, który odbył się pod koniec stycznia bieżącego roku.

TORUŃSKA TRIADA 100-LECIA W SKRÓCIE

Cykl TRIADY 100-LECIA otwierać będzie bieg na dystansie 5 km, który odbędzie się 23 marca 2024 r. w trakcie Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters, a zamykać będzie 41. edycja maratonu toruńskiego, która odbędzie się tradycyjnie pod koniec października (20.10.2024 r.). W ramach TRIADY wspólna będzie identyfikacja wizualna strojów startowych oraz medale, które będą łączyć się w jedną całość, a jeden z nich będzie można skompletować podczas najbardziej znanego eventu biegowego w województwie kujawsko-pomorskim – RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! (12.05.2024).

TERMINY I DYSTANSE TRIADY 100-LECIA

  • 5 km 100-lecia z Decathlon – 23.03.2024 r.: 5 km i biegi dla dzieci
  • 13. RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! – 11-12.05.2024 r.: 5 km, 10 km i biegi dla dzieci
  • 41. TORUŃ MARATON: 19-20.10.2024 r.: 5 km, półmaraton, maraton i biegi dla dzieci

SZYBKA SETKA Z DECATHLON I INNE KLASYFIKACJE

Już dziś zdradzamy, że podczas marcowej edycji 5 km 100-lecia z Decathlon, będzie można sprawdzić swoich sił w „Szybkiej setce z Decathlon”. To dodatkowa klasyfikacja zawsze budząca sporo emocji, gdyż wyłania prawdziwych sprinterów, tj. najszybszych finiszerów na ostatnich 100 metrach do mety. Dla tego odcinka prowadzony będzie pomiar elektroniczny i każdy z biegaczy będzie mógł sprawdzić swój rezultat na udostępnionych wynikach on-line. Dla najszybszych biegaczy i biegaczki  „Szybkiej setki z Decathlon” będą czekać nagrody specjalne od Sponsora rywalizacji. W pozostałych klasyfikacjach będzie można liczyć także na niespodzianki – gdyż marka Decathlon przygotowała dla biegaczy „worek pełen nagród”. A biegacz lub biegaczka, który(a) zajmie 24. miejsce OPEN (tyle lat marka Decathlon jest w Polsce), będą mogli także oczekiwać na wyjątkowy upominek.

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH W SKLEPACH DECATHLON

Od dziś biegacze będą mogli zdecydować, gdzie będą chcieli odebrać swój pakiet startowy. Poza biurem zawodów w dniu biegu, które będzie zlokalizowane w lobby TOR-TORu, przed imprezą swój pakiet startowy będzie można odebrać w sklepach Decathlon w Toruniu i w Bydgoszczy. Osoby, które dotychczas zapisały się na imprezę, a nie miały opcji wyboru odbioru pakietu startowego w Bydgoszczy, a byłyby tym zainteresowane, prosimy o tę informację na e-maila: kontakt.runtorun@gmail.com. Szczegółowy harmonogram wydawania pakietów startowych udostępnimy wkrótce.

MARKA DECATHLON

Marka Decathlon to międzynarodowa sieć sklepów sportowych oferująca szeroki wybór sprzętu, odzieży i akcesoriów sportowych dla różnych dyscyplin i aktywności fizycznych. Firma została założona we Francji w 1976 roku i od tego czasu rozrosła się do ponad 1500 sklepów w ponad 50 krajach na całym świecie, a w Polsce jest ich już 63. Decathlon jest znany z oferowania wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach oraz promowania aktywnego stylu życia poprzez sport i rekreację. Produkty Decathlon obejmują różne dziedziny, takie jak piłka nożna, tenis, bieganie, jazda na rowerze, wspinaczka, pływanie i wiele innych. Więcej informacji TUTAJ.

MEDALE TRIADY

Medale z poprzedniej edycji biegowej triady zostały wyróżnione przez biegaczy w całym kraju! W ogólnopolskim głosowaniu na najbardziej okazałe medale minionego sezonu startowego, medale z Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 znalazły się w TOP10 najpiękniejszych „zdobyczy biegowych” w Polsce wyprzedzając tym samym wiele kandydatur z powszechnie znanych i dużych imprez m.in. z Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego, czy Silesia Marathonu. Równie okazałe medale będzie można zdobyć podczas TRIADY 100-lecia. Niebawem zostaną zaprezentowane ich projekty.

GŁOSOWANIE NA PROJEKT IDENTYFIKACJI ODZIEŻY STARTOWEJ

Organizatorzy poprosili biegaczy o pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru jednej z dwóch propozycji na tegoroczną identyfikację odzieży startowej TRIADY 100-lecia. Który projekt zostanie wybierany i w której koszulce startowej będzie można zobaczyć uczestników cyklu TRIADY 100-lecia? Tego jeszcze nie wiemy. Swój typ biegacze mogą wskazać na profilu 10 km Run Toruń na FB w terminie do 15 lutego.

I EDYCJA TRIADY 100-LECIA – 5 km 100-lecia z Decathlon  (23.05.2024 r., sobota)

Pierwszy bieg cyklu TRIADY 100-lecia odbędzie się na początku wiosny na dystansie 5 km oraz biegów dla dzieci. Bieg dla dorosłych będzie stanowić doskonały sprawdzian formy sportowej dla wielu biegaczy przed rozpoczęciem wiosennych startów na dłuższych dystansach.

Start i meta biegu zlokalizowana będzie przed Areną Toruń, a trasa przebiegać będzie w całości po ulicach miasta. Umożliwi to przeprowadzenie atestacji PZLA i zagwarantowanie biegaczom rywalizacji na najwyższym poziomie sportowym. Do pokonania będzie 5 km, co umożliwi udział w imprezie także amatorom i osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę biegową. Podczas 5 km 100-lecia przewidziana jest klasyfikacja i dekoracja najszybszych mieszkańców miasta Torunia, województwa kujawsko-pomorskiego, wiekowa co 10 lat, a także pracowników i studentów UMK.

Impreza będzie odbywać się na obszarze miasteczka biegowego Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters (EMACI 2024). We współzawodnictwie na 5 km w biegu ulicznym będą mogli wziąć udział także biegacze, którzy przyjadą konkurować w dyscyplinach halowych. Dodatkowo w ramach  EMACI 2024 rozegrany zostanie maraton. Oznacza to, że biegacze będą mogli wczesną wiosną sprawdzić się na dwóch, różnych dystansach w biegach ulicznych. Spodziewana frekwencja uczestników na 5 km to ponad tysiąc osób. W połowie lutego uruchomione zostaną także zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych od 2 do 15 lat.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Nową inicjatywą podczas nadchodzącej 5 km 100-lecia z Decathlon będzie klasyfikacja drużynowa. Zgłoszenia do klasyfikacji zespołowej zostaną otwarte w połowie marca.

POBIEGNIJ W MISTRZOSTWACH EUROPY MASTERS!

Przed biegaczami niepowtarzalna okazja do udziału w biegu na dystansie królewskim w międzynarodowym towarzystwie podczas Mistrzostw Europy w Maratonie Masters, który rozegrany zostanie w trakcie trwających Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters (EMACI2024) 23 marca (sobota) w Toruniu. UWAGA! Zarejestrować się można tylko do 18 lutego na stronie organizatora TUTAJ.

To będzie dla biegaczy z Polski nie tylko okazja do rywalizacji w międzynarodowym towarzystwie, ale także walki o medale dla biało-czerwonych, także w klasyfikacji drużynowej! Wszystkie niezbędne informacje dla zainteresowanych są dostępne TUTAJ. W ramach opłaty startowej dla każdego uczestnika przewidziana jest krajowa koszulka reprezentacyjna w barwach biało-czerwonych i pamiątkowy medal.

W związku z tym samym terminem Maratonu Masters i pierwszej edycji Toruńskiej TRIADY 100-lecia Biegów Maratońskich w Polsce na dystansie 5 km (23.03.2024), umożliwiamy zainteresowanym maratończykom zdobycie także pierwszego medalu 5 km 100-lecia z Decathlon oraz ujęcie w oficjalnych wynikach końcowych czasu z pierwszych pokonanych 5 km na dystansie maratonu. Poniżej wyjaśniamy, co trzeba zrobić, aby być równocześnie uczestnikiem Maratonu Masters i I edycji TRIADY 100-lecia:

  1. Być zarejestrowanym na Maraton Masters w ramach EMACI2024
  2. Być zarejestrowanym na II i III edycję TRIADY 100-lecia (13. RUN TORUŃ i 41. Toruń Maraton)
  3. Przebiec dystans maratonu podczas Mistrzostw Europy lub przynajmniej pierwsze 5 km trasy, z którego będzie odczytywany pomiar i wstawiany do wyników końcowych 5-tki 100-lecia (opcjonalnie dla zainteresowanych)
  4. Wysłać do nas e-maila na adres kontakt.runtorun@gmail.com, z tytułem: „Maraton Masters i I 5 km 100-lecia z Decathlon”, a w treści uwzględnić imię i nazwisko, rok urodzenia oraz informację, czy jest się zainteresowanym uwzględnieniem wyniku z międzyczasu 5 km z maratonu w wynikach końcowych bez możliwości udziału w klasyfikacjach dekorowanych podczas 5 km 100-lecia z Decathlon. Wynik ten będzie brany pod uwagę w klasyfikacji łącznej TRIADY 100-lecia w przypadku osób, które wybiorą najkrótsze dystanse przez całą edycję.