PACEMAKERZY

Wzorem lat ubiegłych przeprowadziliśmy nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakerów tj. osób pomagających swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu zarówno na 10 km jak i na 5 km w założonym tempie. Nasi biegowi zające poprowadzą grupy na czasy końcowe na 10 km od 57 min 30 s do 40 min oraz na 5 km od 30 min do 20 min.

5 km

30:00 

goledzinowska

Hej! Mam na imię Marzena. Bieg od 2017 roku kiedy to bieganie stało się moją pasją, tlenem, moim oczyszczeniem.  Regularnie trenuje bieganie, biegam dystanse 5-10km, na których osiągnęłam całkiem fajne życiowki tj 5 km-20:35 zaś 10 km 42:21, lecz jak każdy biegacz były etapy nadmiernego szaleństwa biegowego wiec i półmaratony, maraton a nawet biegi przeszkodowe są na koncie w moim dobytku sportowym. Jako pacemaker nie mam doświadczenia, gdyż co sezon ścigałam się i walczyłam o urwanie każdej sekundy. Wiosnę tego roku poświęcam na przyjemność biegową i będzie dla mnie zaszczyt moc Was poprowadzić na złamanie magicznej bariery 30 min. Obiecuje świetną zabawę, muzykę Mezo i żelki na trasie, a także wbiegnięcie na metę z usmiechami na pyszczkach. Pewnie ciekawi taktyki? Zdradzam choć pewnie nie zaskoczę- tempo będzie stale z bardzo delikatnym zapasem tak byście ujrzeli ta dwójkę z przodu 😉 zatem do zobaczenia w biegu i czekam na Was :)

28:30

kozłowski

Doświadczenia brak – jednak chcę pierwsze 3 km pobiec ciut szybciej w tempie ok. 5:35, aby mieć zapas 15-20 s na ostatni km, który po pierwsze, że jest na bulwarze pod górkę, a po drugi przy dobrej pogodzie może być w pełnym słońcu, co może spowodować zwolnienie zawodników na ostatnim km. Zatem zapas jak najbardziej się przyda… :)

25:00 Łukasz

Cześć,
mam na imię Łukasz, w najbliższej edycji Run Toruń będę Waszym „zajączkiem” na 5km w strefie 25:00. Jak łatwo policzyć będziemy biegli średnim tempem 5 minut na kilometr.
Długie dystanse, a w zasadzie tak zwane „bieganie po lesie” rozpocząłem około 2007 roku, kiedy to miałem „15 kilo obywatela więcej”. Rozpoczynałem od krótszych dystansów 1-2km, z czasem przerodziło się to w bieganie na 5-10km, dzisiaj moje wyjścia na trening to pokonywanie średnio odcinków 12-15km.
Poproszono mnie, abym napisał Wam o planowanej taktyce prowadzenia grupy. Z mojej strony możecie liczyć na pełną pomoc i motywację. Aby Was zainspirować opowiem Wam moją przygodę z jednego ze startów na 10 km. Być może znacie tego zawodnika na zdjęciu, to Pan Stefan z Szamotuł. Miałem zaszczyt biec obok niego parę lat temu. Biegliśmy ramię w ramię od początku aż do samego końca. Kiedy minęliśmy linię mety poklepał mnie po plecach i powiedział: „Dzięki młody za bardzo dobre tempo!” W pierwszej chwili pomyślałem, że mam kondycję 70-latka… Jednak po analizie tego co się wydarzyło powiedziałem sobie w duchu: „Nie! To ten 70-latek ma kondycję 30-latka!” I tak oto Pan Stefan został moim idolem i wielkim wzorem do naśladowania.
Zapamiętaj, że bieganie, rower, spacer, nordic-walking i każda inna aktywność na świeżym powietrzu nie zna żadnych granic: wieku, wagi, płci, chorób, dolegliwości etc. Nie wiem jak Wy, ale ja chcę być jak ten Pan, pełen energii i wigoru, nie myśleć o chorobach, nie narzekać na swoją wagę, nie usprawiedliwiać samego siebie, że w danym wieku już nie wypada. Chę przed Wami, tak jak przed każdą grupą wsparcia, powiedzieć uczciwie, a nawet wykrzyczeć: „Tak! Jestem endorfinoholikiem! I się tego nie wstydzę!” :) Mam nadzieję, że przekonałem Was do siebie.
PS. Pamiętaj: #BądźJakStefan i pokaż, że potrafisz! :)
Do zobaczenia na trasie!

20:00

chmielarz

Mam na imię Sebastian. Biegową przygodę zacząłem dawno temu bo w 2003roku i trwa do dnia dzisiejszego. Przez ten czas startowałem w wielu zawodach zarówno na stadionie, hali , zawodach przełajowych czy ulicznych. Posiadam także swoja grupę zawodników których trenuje. Co do taktyki to planuje pokonać dystans utrzymując równe tempo aż do mety. Podczas biegu gwarantuje świetną atmosferę oraz porady w trakcie biegu mające na celu osiągnięcie wymarzonego wyniku.
Co do rekordów życiowych to wyglądają one następująco:
1000m – 2.32.50 (stadion)
3000m – 8.43.28 (stadion)
5000m – 15.19.07 (stadion)
10km – 32.34 (ulica)

Półmaraton – 1.12.28 (ulica)

—–

10 km

57:30

jablonska

Biegam od 6 lat. Na swoim koncie mam 143 biegi parkrun, ukończone cykle Grand Prix Torunia i Grand Prix województwa kujawsko- pomorskiego, kilka półmaratonów i maraton. Zawsze dzięki wsparciu pacemakera przełamywałam własne słabości, więc mam nadzieję, że dzięki mojej motywacji grupa pobiegnie zakładanym, stałym tempem. Na trasie Run Toruń zamierzam zadbać o dobre samopoczucie i pozytywne nastawienie biegaczy, umilając kolejne kilometry ciekawostkami o Toruniu :)

52:30

kaczyński

Biegam od 8 lat, nie mam doświadczenia w byciu pacemakerem, ale jestem doświadczonym biegaczem i na pewno poradzę sobie z tym zadaniem. Przebiegłem jeden maraton, klika półmaratonów i kilkadziesiąt biegów na 10 i 5 km. Prowadziłem zajęcia treningowe, przygotowujące do najdłuższej sztafety w Polsce w 2016 na 966 km w Gniewkowie.

50:00

kryske

Biegam od 2013 roku więc jakieś tam doświadczenie jest :-) Przez ten czas „zającowałem” wielokrotnie jako prywatny jak i jako oficjalny pacemaker na dystansie od 5 km. do maratonu włącznie. Biegnąc swój drugi półmaraton w karierze biegowej było to już jako „zając”. Moja taktyka biegu jest zawsze taka sama : cały dystans staram się trzymać równe tempo z uśmiechem na twarzy :-)
Nie biegając na zawodach zdarza się, że mnie również spotykacie na trasie ale z aparatem fotograficznym…

kordyla

Mieszkam w Inowrocławiu, przecieram szlaki od 10 lat 😉 Uwielbiam biegać – uspokaja mnie to i pozwala zebrać myśli. Ukończyłem 3 maratony, kilkanaście półmaratonów i całkiem sporą ilość dyszek. Aktualnie próbuje ukończyć Korona Maratonów Polskich. Moje najlepsze czasy to Poznań Półmaraton 1:29:17 i Bieg Niepodległości Run Poland Poznań 40:49(10km). Zacząłem swoją przygodę biegową na Run Toruń i tutaj zadebiutuje jako Pacemaker. Jeśli chcesz powalczyć o życiówkę i przy okazji się pośmiać to zapraszam. Zając Szymek Ci w tym pomoże 😉

47:30

paruszewski

Biegam od 10 lat amatorsko, moja życiówka na 10km to 39min, mam za sobą ponad 150 róznych biegów ulicznych. W Run Toruń planuje biec tempem ciut szybszym by na mecie być ok30s przed czasem.

45:00

bielec

Cześć. Jestem Adam. 15 maja poprowadzę Was na 45:00. Z mojej strony możecie liczyć na profesjonalne poprowadzenie biegu w wyznaczonym tempie
i masę pozytywnej energii, a z waszej strony liczę na zaangażowanie i walkę do ostatnich metrów. Kilka słów o mnie. Moja przygoda
z sportem zaczęła się 5 lat temu od biegu na 5km w Toruniu, który w tamtym czasie pokonałem w 28 minut co uznałem za rekord świata. Obecnie jestem w trakcie przygotowań do bardzo wymagającego sezonu triathlonowego.
Rekordy:
5 km- 18:27
10km-38:41
21,1km-1:27:53
1/4IM-2:15:17
1/2IM-5:00:41
Do zobaczenia – widzimy się na starcie.

40:00 Dominik

To będzie moje pierwsze doświadczenie jako pacemaker, ale biegowy kilometraż biegowy jest spory (pewnie ponad 150 biegów i z sezonu na sezon progres, mały, ale progres 😉). Często biegam około 4:00 min/km więc prędkościomierz będzie dobrze skalibrowany ⏰ Taktyka będzie prosta, równy i bez szarpania bieg 🔥, ale weźmiemy pod uwagę teren i wiatr 🗻💨