Informacja prasowa

Aktualizacja: 2017-03-29

 PODSTAWOWE DANE O IMPREZIE

 1. Nazwa imprezy:
 • RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2017 (w skrócie RUN TORUŃ)
 1. Organizator: Stowarzyszenie „Run To Run”
 2. Data i godzina imprezy:
 • 29 kwietnia 2017 rok (SOBOTA), Biegi dla dzieci, start 16:00.
 • 30 kwietnia 2017 rok (NIEDZIELA),Bieg na 10 km, start 12:00.
 1. Dystanse:
 • 10 km (Bieg Główny)
 • 5 km (Bieg dla Każdego)
 1. Biegi dla dzieci i młodzieży: TAK (kilka kategorii wiekowych). Rejestracja od 1 lutego 2017r.
 2. Która edycja imprez:
 • szósta
 1. Jak można zarejestrować się na biegi? Zgłoszenia przyjmowane są w systemie internetowym poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie w zakładce BIEGACZ
 2. Aktualna liczba zapisanych osób: 2177
 • 10 km: 1691
 • 5 km: 425
 • Biegi dla dzieci: 409

 

CO WYRÓŻNIA RUN TORUŃ SPOŚRÓD INNYCH

 • Wyjątkowa impreza biegowa

Podczas wydarzenia zawsze panuje niepowtarzalny klimat dzięki połączeniu biegu nie tylko z aspektem zdrowotnym (krótki dystans – 5 i 10 km każdy jest w stanie pokonać w limicie 1 h i 45 min, nawet podczas marszobiegu), ale i turystycznym (aktywnym zwiedzaniem miasta).

 • Zwiedzaj ze Zdrowiem

Hasło przewodnie wydarzenia to „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. Przy tworzeniu trasy organizatorzy za cel postawili sobie pokazanie największych atutów turystycznych miasta, a zwłaszcza walorów architektonicznych. Trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski i tor żużlowy MOTOARENY. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

 • Bezpłatne zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem turystycznym w przeddzień imprezy

Nie znasz Grodu Kopernika, a chciałbyś poznać jego prawdziwe uroki? Mieszkasz w Toruniu, ale nie masz wiedzy na temat historii miasta? Zatem gorąco zachęcamy do wieczornego zwiedzania Starego Miasta Torunia z przewodnikiem turystycznym w przed dzień imprezy biegowej „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2017” Podczas spaceru poznasz największe „perełki” miasta tj. Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Katedrę Świętojańską, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę i wiele, wiele innych imponujących zabytków! Zapisy pod adresem: poczta@zwiedzanietorunia.pl

Zwiedzanie realizowane przez firmę ZwiedzanieTorunia.PL

 • Rokrocznie wzrastająca frekwencja
 • Styatystyki

 

 • Pamiątkowy medal przedstawiający płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia

Dodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka i Anioł Toruński. A jaki medal w 2017 roku zawiśnie na szyjach uczestników RUN TORUŃ? To decyzja po raz kolejny została podjęta przez biegaczy – został nim HELIOS, pomnik ku czci Kopernika.

 • Wspólne, bezpłatne treningi przygotowujące od RUN TORUŃ

Treningi Team Run Toruń to cykl 16-ctu spotkań przygotowujących do RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2017

Od 2 stycznia 2017 roku po raz trzeci zaczną się przygotowania kondycyjne do „toruńskiej dyszki i piątki”. Bezpłatne zajęcia sportowe skierowane są zarówno do zupełnie początkujących, jak i bardziej doświadczonych biegaczy! Wspólne treningi przygotowujące do startu w imprezie odbywają się w PONIEDZIAŁKI wieczorami (od 20:00), tak aby każdy po pracy i innych obowiązkach miał okazję do wspólnego biegania, a od kwietnia co sobotę o godz. 9:30 na Stadionie Miejskim. Zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem organizatorów imprezy oraz trenerów akcji BiegamBoLubię.

Zasadniczym celem spotkań, poza treningowym przygotowaniem uczestników do startu, będzie integracja lokalnego środowiska biegaczy, wspólna motywacja do wytężonej pracy, a także uświadomienie inicjującym swą przygodę z bieganiem osobom, że każdy jest w stanie przebiec dystans 5 i 10 kilometrów! Co więcej, na spotkaniach prowadzone będą konkursy ze sportowymi nagrodami:)! Ponadto wszyscy uczestnicy spotkań, którzy nie są zrzeszeni w żadnym klubie sportowym będą mogli reprezentować „Team Run Toruń” w klasyfikacji gwiazdozbiorów!

 •  Dwa dystanse 5 i 10 km

Dystanse 5 i 10 km umożliwiają udział w zawodach nie tylko profesjonalnym biegaczom, ale całym rodzinom bez specjalnego przygotowania fizycznego. Obie trasy Run Toruń 2017 są płaskie, co znacznie ułatwia osiąganie satysfakcjonujących rezultatów sportowych. Trasa na dystansie 10 km posiada atest PZLA. Na obu dystansach zawodników obowiązuje długi limit czasu – 1h 45 min.

 • Strefy czasowe

Uczestnicy Biegu Głównego (10 km) zobowiązani będą do zajęcia miejsca na starcie zgodnie z wyznaczoną strefą czasową określoną na podstawie zadeklarowanego w formularzy zgłoszeń wyniki sportowego osiągniętego w przeciągu ostatnich dwóch lat.

 • Biegi dla dzieci

Od 1 lutego 2017 roku od godz. 18:00 uruchomione zostały zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży. W tym roku rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędą się dzień przed biegami głównymi, tj. 29 kwietnia 2017 roku (sobota). Umożliwi to powiększenie limitu do 600 osób. Co więcej, zaplanowano aż siedem kategorii wiekowych (od 2 do 15 lat) oraz liczne atrakcje dla dzieci po biegach. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1500 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik otrzyma na mecie medal, pakiet żywnościowy i dyplom. W tym roku to dzieci wybrały obiekt na medal – został nim Pomnik Filusia!

 •  Konkurs Kibica dla szkół

Konkurs pt. „Toruńska szkoła najlepiej dopingująca sportowców” już po raz trzeci będzie towarzyszyć naszej imprezie biegowej! Rywalizacja w kibicowaniu biegaczom przez młodzież została objęta Patronatem Dyrektora Wydziału Sportu i Turystki Urzędu Miasta Torunia. Na początku lutego rozpoczną się elektroniczne zapisy szkół do konkursu. Dla uczniów zwycięskiej szkoły będą czekać atrakcyjne nagrody sportowe, a dla wszystkich kibicujących dzieci słodkie niespodzianki. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca młodzież szkolna, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

 • Akcja charytatywna + „Zostań potencjalnym dawcą szpiku”

W 2017 roku impreza RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! będzie miała większy niż dotychczas wymiar społeczny. W bieżącym roku podjęliśmy ponownie współpracę z Hospicjum Światło. Podczas naszej imprezy odbędzie się zbiórka publiczna na rzecz tej instytucji. Poza tym przedstawiciele Hospicjum będą realizować bezpłatne pomiary poziomu cukru i ciśnienia wśród biegaczy w dniu biegu!

Dodatkowo od tego roku podjęliśmy współpracę z Fundacją DKMS (Bazą Dawców Komórek Macierzystych Polska). Dzień przed biegiem w biurze zawodów oraz w dniu imprezy w miasteczku biegowym, będzie można zapisać się do bazy potencjalnych dawców.

 • pokazy taneczne cheerleaderek

Aby umilić czas oczekiwania kibicom na biegaczy, na scenie przy mecie odbędą sę pokazy taneczne Cheerleaders Toruń.

 • Klasyfikacja drużynowa – walka o tytuł Biegowego Układu Słonecznego

Gotowi do walki o Najlepszy Gwiazdozbiór BIEGOWEGO UKŁADU SŁONECZNEGO?? Do 24 kwietnia 2017 roku będą przyjmowane zapisy do klasyfikacji drużynowej! W klasyfikacji Gwiazdozbiorów mogą wziąć udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem. Gwiazdozbiór składa się z 4-6 osób, w tym co najmniej jednej przedstawicielki planety WENUS. Zawodników będących członkami poszczególnych GWIAZDOZBIORÓW obowiązuje Regulamin biegu  „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem” 2017. Jeden zawodnik może reprezentować tylko jedną drużynę. Za wynik końcowy Gwiazdozbioru uznaje się sumę czterech najlepszych czasów osiągniętych przez jego zawodników (w tym minimum jednej kobiety). Wygrywa Gwiazdozbiór, którego suma 4 wymienionych czasów jest najmniejsza. W przypadku, gdy bieg ukończy mniej niż 4 zawodników (lub nieukończenia biegu przez minimum jedną kobietę) reprezentujących Gwiazdozbiór, nie będzie on klasyfikowany. Trzy najlepsze Gwiazdozbiory otrzymają puchary. Najlepszy Gwiazdozbiór otrzyma tytuł BIEGOWEGO UKŁADU SŁONECZNEGO.