Aktualności
  • Strona główna
06
05
2022

PGE Toruń Partnerem 11. edycji RUN TORUŃ!

Jedenastą edycję RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2022 kolejny rok wspiera PGE Toruń – producent i dostawca ciepła dla Miasta.

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, to producent ciepła i energii elektrycznej w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Energia elektryczna i ciepło dla Torunia produkowane są w elektrociepłowni gazowej, która dzięki stosowanej technologii, spełnia restrykcyjne normy środowiskowe, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza w Toruniu.

PGE Toruń jest również dystrybutorem ciepła i właścicielem sieci ciepłowniczej o długości 267 km, którą dostarcza ciepło do ponad 100 tys. mieszkańców, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji, zaspakajając ok. 60 proc. potrzeb cieplnych Torunia.

PGE Toruń opiera swoją działalność na łączeniu produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz rozwoju rynku ciepła ze społeczną odpowiedzialnością, która przejawia się m.in. we wspieraniu wydarzeń lokalnych ważnych dla Torunia, w tym właśnie inicjatyw sportowych wypływjących na zdrowy tryb życia mieszkańców.