Aktualności
  • Strona główna
08
04
2022

Do RUN TORUŃ 2022 coraz bliżej!

Na listach startowych 11. RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2022 już ponad 1000 osób! Toruńska „dyszka” i towarzysząca piątka, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku (niedziela). Dzień wcześniej odbędą się Biegi dla Dzieci z Toruń PLAZA przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku.

Biegacze 2

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas siódmej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 000 osób, w tym 500 dzieci. Imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasy biegu co roku wiodą przez największe perełki miasta m.in. Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie, czy tor żużlowy Motoareny. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta. W 2022 r. impreza RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem będzie upamiętniała 25-lecie wpisania miasta Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Trasy biegów

Trasy biegów dla dorosłych posiadają atest PZLA i będą dokładnie takie sama, jak podczas edycji
w 2021 r.
 Start i biuro zawodów będą zlokalizowane w zasięgu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń PLAZA. Biegacze będą przebiegać przez tor żużlowy Motoareny i Park Bydgoski, a następnie będą zmierzać w kierunku Starego Miasta, gdzie na Bulwarze Filadelfijskim będzie zlokalizowana meta. Miasteczko biegowe będzie znajdować się w obszarze LABA – Przystani Towarzyskiej.

  • TRASY 5 i 10 KM – TUTAJ

Rejestracja, listy startowe, regulaminy biegów

  • REJESTRACJA BIEGÓW NA 5 i 10 KM – TUTAJ
  • LISTA STARTOWA BIEGÓW NA 5 i 10 KM – TUTAJ
  • REJESTRACJA NA BIEGI DLA DZIECI  – TUTAJ
  • LISTA STARTOWA BIEGÓW DLA DZIECI  – TUTAJ
  • REGULAMIN 10 KM – TUTAJ
  • REGULAMIN 5 KM – TUTAJ
  • REGULAMIN BIEGÓW DLA DZIECI  – TUTAJ

 

Medale

Przypominamy, że finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medale przedstawiające kolejno Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioła Toruńskiego, Helios – Pomnik ku czci Kopernika, medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”, Teatr Baj Pomorski, zegar na wieży Ratusza Staromiejskiego z ruchomymi wskazówkami, a także Pomnik Mikołaja Kopernika. A jaki medal zawiśnie na szyjach uczestników 11. edycji? Będzie to Kościół Świętych Apostołów Jakuba i Filipa w Toruniu (Kościół św. Jakuba). Po przekroczeniu linii mety i otrzymaniu medalu będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie przy zabytkowym budynku. Kościół św. Jakuba stanowi jeden z obiektów w obszarze Nowego Miasta, tj. dzielnicy należącej do Średniowiecznego Zespołu Miejskiego objętego wpisem w 1997 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Na dystansie na 10 km na biegaczy będzie czekał medal w kolorze złotym, dla finiszerów na 5 km medal srebrny, a dla uczestników biegów dla dzieci medal brązowy. Wszystkie medale będą tej samej wielkości, a na tylnej części będzie wyznaczone miejsce na grawerunek.

Medale Run Toruń 2022

Pakiet startowy

W każdym pakiecie startowym RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2022 biegów dla dorosłych na sportowców będzie czekał pamiątkowy kubek z brandingiem imprezy. Projekt kubka wybierali sami biegacze. W związku z bardzo podzielonymi zdaniami, organizatorzy postanowili, że biegacze będą mieć do wyboru w biurze zawodów jeden z dwóch projektów. Dodatkowo do pakietu będzie można skompletować pamiątkową koszulkę lub top sportowy, a także czapeczkę z daszkiem oraz koszulkę bawełnianą z brandingiem biegu. Wszystkie elementy odzieży są znanej marki sportowej AdRunaLine. Poszczególne projekty strojów są dostępne  TUTAJ.

 Pakiet startowy

Pacemakerzy

Wzorem lat ubiegłych przeprowadzony został nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakerów tj. osób pomagających swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu na 10 km od 60 min do 37 min 30, a na 5 km od 30 min do 17 min i 30 s. Dla każdego pacemakera organizatorzy zapewniają bezpłatny pakiet startowy, pamiątkową koszulkę AdRunaLine oraz specjalne podziękowania podczas ceremonii dekoracji/zakończenia imprezy. Jeszcze nie wszystkie strefy czasowe zostały zapełnione przez biegowych zająców. Nabór zgłoszeń chętnych biegaczy jeszcze trwa. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt poprzez adres e-mail kontakt.runtorun@gmail.com

Klasyfikacja drużynowa

Podczas edycji w 2022 r. ponownie prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa tzw. Gwiazdozbiorów na obu dystansach – 5 i 10 km. Zapisy drużyn będą przyjmowane w terminie od 2 do 8 maja 2022 roku. W klasyfikacji Gwiazdozbiorów mogą wziąć udział drużyny reprezentujące kluby sportowe, firmy, instytucje, inne zbiorowości, a także grupy zawodników startujące pod wspólnym szyldem. Drużyna składa się z 4-6 osób, w tym co najmniej jednej przedstawicielki planety WENUS. Zawodników będących członkami poszczególnych Gwiazdozbiorów obowiązują regulaminy głównych biegów. Najlepsze gwiazdozbiory otrzyma puchar i tytuł BIEGOWEGO UKŁADU SŁONECZNEGO. W tym roku ponownie studenci i pracownicy UMK będą mogli powalczyć o puchary w dedykowanej klasyfikacji zarówno na dystansie 5, jak i 10 km.

Biegacze 3

Wolontariat

Organizatorzy RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze zdrowiem! 2022 poszukują grupy zaangażowanych uczniów i studentów do pomocy przy imprezie. Pomoc będzie obejmować głównie takie obszary jak: pakowanie pakietów startowych, organizacja biura zawodów, praca w biurze zawodów i w depozycie, przygotowanie strefy startu i mety, obsługa w punktach odżywczych, zabezpieczenie trasy. Obecnie tylko na dzień biegów głównych, tj. 15 maja jest potrzebna pomoc. Organizator prosi o zadeklarowanie udziału przy organizacji imprezy najpóźniej do 30 kwietnia 2022 r.. Więcej informacji TUTAJ.

Bądź na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o evencie ukazujących się na stronie WWW oraz na profilu na FACEBOOKU i na INSTAGRAMIE.

Plakat_RUN TORUŃ 2022