Aktualności
 • Strona główna
17
08
2021

BIURO ZAWODÓW I INNE WAŻNE INFORMACJE

PROGRAM do pobrania – TUTAJ

MAPA poglądowa z trasami biegów i informacjami organizacyjnymi do pobrania – TUTAJ

—–

KLUCZOWE PUNKTY IMPREZY

 • BIURO ZAWODÓW, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie znajdować na pierwszym piętrze w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń PLAZA pomiędzy Urzędem Miasta a Sklepem RTV EURO AGD (wejście od ul. Broniewskiego 90).

biuro-zawodów

 • META 5 km i 10 km będzie znajdować się na Bulwarze Filadelfijskim przy Przystani AZS (ul. ks. J. Popiełuszki 1A).
 • DEPOZYT MOBILNY (TIR Autoandreas) będzie znajdować się przy strefie startu na 5 km i 10 km.
 • STREFA REGENERACJI będzie znajdować się w LABA – Przystań Towarzyska (obok strefy mety).
 • DEKORACJE będą odbywać się na scenie w LABA – Przystań Towarzyska (obok strefy mety).
 • TRANSPORT biegaczy ze strefy mety przy Przystani AZS (ul. ks. J. Popiełuszki 1A) na miejsce startu przy CHR Toruń PLAZA (ul. Szosa Okrężna 1) zapewnia Organizator wynajętymi autobusami MZK.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez okazanie ksera dowodu osobistego i przekazanie podpisanego upoważnienia wraz z oświadczeniem o stanie zdrowia tego zawodnika. Dokument do uzupełniania do pobrania TUTAJ!

UWAGA: W dniu 16 sierpnia 2021 r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Istnieje możliwość dodatkowych zapisów w sobotę (21 sierpnia 2021 roku) oraz w niedzielę (22 sierpnia 2021 roku) w biurze zawodów do momentu wyczerpania zapasów – tj. 10 pakietów na dystans 5 km i 50 pakietów na dystans 10 km.

W 10. edycji „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2021” w Biegu Głównym – 10 km i w Biegu Dla Każdego – 5 km prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 16 lat. Osoby, które do dnia 22 sierpnia 2021 roku nie ukończą 18. roku życia zobowiązane są do posiadania pisemnej zgody opiekunów prawnych na uczestnictwo w wybranym biegu. Oświadczenie do pobrania dostępne jest TUTAJ!

KOSZULKI I TOPY ADRUNALINE

Zamówione koszulki i topy z brandingiem imprezy RUN TORUŃ 2021 marki Adrunaline będą do odbioru w Biurze Zawodów w punkcie informacji. Istnieje jeszcze możliwość zakupu koszulek i topów, jednak ich liczba jest bardzo ograniczona.

PARKING

Przy budynku CHR Toruń PLAZA znajduje się wielopoziomowy parking. Dla zmotoryzowanych biegaczy czeka łącznie 1133 miejsc parkingowych, w tym 16 dla rodzin z dziećmi. Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów i do miasteczka biegowego środkami komunikacji miejskiej. Ze strefy mety na miejsce startu będzie można wrócić wynajętym przez organizatora autobusem MZK.

DEPOZYT

Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie mobilnym (TIR Autoandreas) zgodnie z harmonogramem:

Bieg Główny – 10 km

 • 9:00-10:30      Przekazywanie rzeczy do depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) obok miejsca startu
 • 11:30-13:30      Odbiór rzeczy z depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) przy Przystani AZS

Bieg dla Każdego – 5 km

 • 10:45-11:40       Przekazywanie rzeczy do depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) obok miejsca startu
 • 12:30-13:30      Odbiór rzeczy z depozytu mobilnego (TIR Autoandreas) przy Przystani AZS

A77K7671

PUNKTY ODŻYWCZE

Punkty odżywcze będą obejmować wodę. Punkty będą znajdować się na ok. 4 i 7 km trasy Biegu Głównego. Na mecie każdy biegacz otrzyma butelkę wody.

TRASY 5 i 10 km RUN TORUŃ 2021 – kliknij TUTAJ

MapaPogladowa

TOALETY I SZATNIE

START: Toalety będą dostępne w CHR Toruń PLAZA oraz przenośne ubikacje na zewnątrz budynku przy miejscu startu. Dla uczestników Biegu dla Każdego przenośne ubikacje będą dostępne obok miejsca startu przy ul. Szosa Bydgoska 38.

MIASTECZKO BIEGOWE: Przenośne ubikacje i szatnie będą dostępne na placu przy Przystani AZS.

STREFY CZASOWE

Numery startowe na dystans Biegu Głównego (10 km) będą różniły się kolorem oznaczającą strefę, zgodnie z podziałem:

 • Strefa czerwona: <= 40 minut
 • Strefa żółta: 41-45 minut
 • Strefa zielona: 46-50 minut
 • Strefa pomarańczowa: 51-55 minut
 • Strefa niebieska: > 55 minut

Start wszystkich stref będzie sygnalizowany jednym wystrzałem startera o godz. 11:00. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na dystansie 10 km.

Numery startowe na dystans Biegu dla Każdego (5 km) będą różniły się kolorem oznaczającą strefę, zgodnie z podziałem:

 • Strefa czerwona: <= 26 minut
 • Strefa żółta: 27-31 minut
 • Strefa zielona: > 31 minut

Start wszystkich stref będzie sygnalizowany jednym wystrzałem startera o godz. 12:15. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na dystansie 5 km.

Numer startowy z chipem należy trwale przypiąć na koszulce na wysokości klatki piersiowej uważając na to, aby nie uszkodzić chipa. Numeru i napisów reklamowych nie wolno zasłaniać pod rygorem dyskwalifikacji.

Pomiar czasu: oficjalna klasyfikacja według czasu netto, czas brutto informacyjnie, poza pierwszą 50-tką na mecie.

LIMIT CZASU

Limit czasu na dystansie 10 km wynosi 1h i 30 min i na dystansie 5 km  50 min. Osobom, które przekroczyły limit czasu zostanie zabrany numer startowy i będą mogły według własnego uznania kontynuować bieg, jednakże poza jezdnią i na własną odpowiedzialność. Zawodnicy ci nie będą klasyfikowani w biegu.

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Na mecie będą znajdować się służby medyczne. Na starcie 5 i 10 km będą znajdować się ratownicy medyczni.

————————

STREFA REGENERACJI W LABIE – PRZYSTANI TOWARZYSKIEJ

Na obszarze LABY na biegaczy będą czekać m.in. mobilne punkty gastronomiczne (lemoniada, kawa, lody, burgery), leżaki oraz punkt grawerowania medali. Na scenie od godz. 12:30 do 13:30 odbędą się dekoracje najszybszych biegaczy i biegaczek w poszczególnych kategoriach na obu dystansach RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2021.

Brak opisu.

Spotkanie z Miłką Raulin

Po zakończeniu dekoracji  biegacze będą mieć okazję wziąć udział w spotkaniu ze zdobywczynią korony ziemi – Miłką Raulin. Spotkanie z prelekcją i pokazem zdjęć oraz filmów z wypraw odbędzie ok. godz. 13.30.

SIŁA MARZEŃ - KORONA ZIEMI

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!