Aktualności
  • Strona główna
19
06
2021

Jubileuszowa edycja RUN TORUŃ już 22 sierpnia 2021 r.

Dziesiąta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki odbędzie się 22 sierpnia 2021 roku (niedziela). Dokładnie 22 czerwca (wtorek) o godz. 18:00 rozpocznie się elektroniczna rejestracja na 5 i 10 km RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2021. Na liście startowej widnieje już 105 osób – są to biegacze, którzy skorzystali z możliwości przepisania pakietu z poprzedniej edycji w związku ze zmianą terminu biegu ze względu na pandemię COVID-19.

DSC_8074

DSC_7869

Dokładnie tak, jak w poprzednich latach (poza 2020 r.), start i biuro zawodów będą zlokalizowane w zasięgu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń PLAZA, a meta w sercu miasta na Bulwarze Filadelfijskim.

  • REJESTRACJA – kliknij TUTAJ!
  • LISTA STARTOWA – kliknij TUTAJ!
  • REGULAMIN 10 KM – kliknij TUTAJ!
  • REGULAMIN 5 KM – kliknij TUTAJ!

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas siódmej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 000 osób, w tym 500 dzieci. Imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

DSC_8172

Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medale przedstawiające kolejno Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioła Toruńskiego, Helios – Pomnik ku czci Kopernika, medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”, Teatr Baj Pomorski, a także zegar na wieży Ratusza Staromiejskiego z ruchomymi wskazówkami. A jaki medal zawiśnie na szyjach uczestników 10. edycji? Zdradzimy niebawem!

medale

125

W każdym pakiecie startowym znajdzie się torba na ramię z długim paskiem z brandingiem imprezy. Dodatkowo do pakietu będzie można skompletować pamiątkową koszulkę lub top marki AdRunaLine z brandingiem biegu. W tym roku ponownie studenci i pracownicy UMK będą mogli powalczyć o puchary w dedykowanej klasyfikacji zarówno na dystansie 5, jak i 10 km.

12. Bella Skyway Festival Toruń Województwo Kujawsko-Pomorskie. - Bilety24.pl

Wszyscy biegacze przyjeżdżający do Torunia na bieg będą mogli skorzystać także z innych atrakcji, które oferuje turystom miasto. Na szczególną uwagę zasługuje BELLA SKYWAY FESTIVAL. W dniach od 17 do 21 sierpnia 2021 r. odbędzie się już 12. edycja tego niezwykłego, wyróżnianego na skalę całego kraju święta światła. Przez pięć wieczorów niesamowity blask świetlnych instalacji będzie ożywiać nocną scenerię Torunia. Więcej informacji TUTAJ!

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o evencie ukazujących się na profilu na Facebook’u – kliknij TUTAJ oraz do obejrzenia relacji filmowych z poprzednich edycji naszej imprezy – kliknij TUTAJ!

Plakat Run Toruń 2021

Komentarz
1
Zaproszenie do udziału w wolontariacie – Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2021 – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

[…] wśród uczniów Państwa szkoły o możliwości odbycia wolontariatu podczas organizacji X. edycji Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2021 (20-22 VIII 2021 r.)Pomoc będzie obejmować głównie takie obszary jak: pakowanie pakietów […]

Komentarze są wyłączone