Aktualności
  • Strona główna
03
07
2020

KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY 2020 – ZAPISZ SIĘ NA WIRTUALNY RAJD W BRODNICY

Ruszają zapisy na tegoroczny rajd w Brodnicy, który odbędzie się od 18 lipca do 2 sierpnia 2020 roku. Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu sam wybiera dzień w którym pokona trasę. Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy zarejestrować się tu

https://zapisy.sts-timing.pl/rajd/

następnie odebrać numer startowy i mapkę z opisem trasy i wskazaniem miejsc gdzie należy wykonać zdjęcia dokumentujące przejazd. Po przejechaniu rajdu wystarczy zalogować się do platformy dokumentującej przejazd pod tu https://live.sts-timing.pl/rajd/brodnica  wrzucić zdjęcia i  po potwierdzeniu odebrać koszulkę. Pamiątkowe koszulki czekają na pierwszych 400 osób, które udokumentują pokonanie trasy rajdu.

W Brodnicy będzie można odbierać również pamiątkowe medale tegorocznej akcji Kujawsko – Pomorskie na rowery. Przypominamy, że otrzymuje je rowerzyści, którzy udokumentują swój przejazd w rajdach w minimum trzech lokalizacjach.

Numery startowe przed rajdem, a po przejechaniu i udokumentowaniu wybranej trasy również  koszulki i medale będą wydawane na Plaży Miejskiej w Brodnicy, ul. Wczasowa 1 a. W terminie 18 lipca do 2 sierpnia 2020 r., w godzinach : 10.00 – 15.00

Impreza wpisuje się w obchody 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II – patrona województwa.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e – mail: narowery2020@gmail.com oraz za pomocą naszej strony na facebooku www.facebook.com/Kujawsko-pomorskie-na-rowery

Trasy przygotowane zostały dwie rodzinna i standardowa, są do pobrania w panelu rejestracyjnym.

Po pobraniu pliku można go otworzyć na urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji obsługujących takie pliki np.  GPX Viwer; Google Earth; Locus Map.

Podajemy dla przykładu tok postępowania przy użyciu bezpłatnej aplikacji Locus Map Free.

  • Po wejściu w aplikację oraz pobraniu trasy rajdu zapisuje się ona automatycznie w zakładce „Moje trasy”.
  • W górnym prawy rogu aplikacji klikamy menu.
  • Po rozwinięciu się menu klikamy „Trasy” następnie „Moje trasy”, wybieramy pobraną trasę klikamy i w drogę.

PROSTE NARZĘDZIE NAWIGACYJNE
• pokazuje na mapie aktualną pozycję
• śledzi pozycje przesuwając odpowiednio mapę
• obraca mapę zgodnie z orientacją sensora lub kierunkiem ruchu
• wykorzystuje aktualną pozycję i obracanie mapy jako proste narzędzie nawigacyjne
• informuje o zbliżaniu się do punktu nawigacyjnego odległego o zdefiniowany dystans

Przebieg tras:

Trasa rodzinna: 13 km

Start : Plaża Miejska przy Restauracji Omega (TU WYKONAJ ZDJĘCIE)

Ruszamy w kierunku starej plaży objeżdżając Jezioro Niskie Brodno i wjeżdżamy w ulicę Niskie Brodno. Dalej jedziemy wzdłuż jeziora Niskie Brodno w kierunku Jeziora Wysokie Brodno. Jedziemy ścieżką leśną a następnie drogą polną mijając po prawej stronie zjazd w kierunku agroturystyki Lisa Młyn. Następnie dojeżdżamy do miejscowości Anielewo, gdzie na skrzyżowaniu z drogą asfaltową skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Kruszyny Szlacheckie. Po dojechaniu do miejscowości Kruszyny Szlacheckie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej (TU WYKONAJ ZDJĘCIE) wykonujemy zdjęcie dokumentujące pokonanie trasy rajdu. Dalej poruszamy się drogą asfaltową w kierunku przejazdu kolejowego niestrzeżonego (UWAGA MIEJSCE NIEBEZPIECZNE!!!) aby po jego przejechaniu skręcić w lewo w drogę asfaltową w kierunku miejscowości Kruszynki. Jadąc drogą asfaltową po przejechaniu około 800 metrów skręcamy w lewo w drogę polną by ponownie przekroczyć tory kolejowe (UWAGA MIEJSCE NIEBEZPIECZNE!!!) dalej zgodnie z drogą jedziemy w kierunku lasu. Wjeżdżamy drogą leśną do lasu, na skrzyżowaniu skręcamy w prawo aby ponownie pokonać odcinek wzdłuż jeziora Niskie Brodno tym razem w kierunku przeciwnym tzn. do starej plaży miejskiej na Niskim Brodnie.

Meta : Stara Plaża na Niskim Brodnie (TU WYKONAJ ZDJĘCIE)

 

Trasa standardowa : 30 km

Start: Plaża Miejska przy Restauracji Omega (TU WYKONAJ ZDJĘCIE)

Ruszamy w kierunku starej plaży objeżdżając Jezioro Niskie Brodno i wjeżdżamy w ulicę Niskie Brodno. Dalej jedziemy wzdłuż jeziora Niskie Brodno w kierunku Jeziora Wysokie Brodno. Jedziemy ścieżką leśną a następnie drogą polną mijając po prawej stronie zjazd w kierunku agroturystyki Lisa Młyn. Następnie dojeżdżamy do miejscowości Anielewo, gdzie na skrzyżowaniu z drogą asfaltową skręcamy w lewo w kierunku miejscowości Kruszyny Szlacheckie. Przed OSP w Kruszynach Szlacheckich skręcamy w prawo i jedziemy drogą gruntową do miejscowości Najmowo. Tutaj skręcając w lewo wjeżdżamy na drogę asfaltową i jedziemy w kierunku miejscowości Wichulec (Uwaga: Przejazd przez przejazd kolejowy niestrzeżony!!!) w miejscowości Wichulec skręcamy w prawo i jedziemy do skrzyżowania z ruchliwą drogą wojewódzką nr 543. (Uwaga: Przejazd przez drogę wojewódzką 543) Po przejechaniu przez drogę wojewódzką jedziemy w kierunku Bobrowa a następnie Bobrowa Kolonii, nad Jeziorem Chojno (TU WYKONAJ ZDJĘCIE) wykonaj zdjęcie dokumentujące przyjechania rajdu. Następnie jedziemy wzdłuż linii brzegowej drogą gruntową w kierunku Chojna i dalej w kierunku miejscowości Budy. Tutaj na pomoście Chojno wykonujemy drugie zdjęcie dokumentujące przejazd trasy. Po minięciu miejscowości Budy ponownie przekraczamy drogę wojewódzką nr 543 (Uwaga: Przejazd przez drogę wojewódzką 543) by zgodnie z trasą rajdu dotrzeć do lasu i drogi na Niskim Brodnie. Wracamy by zakończyć rajd na starej plaży miejskiej na Niskim Brodnie.

Meta: Stara plaża miejska na Niskim Brodnie (TU WYKONAJ ZDJĘCIE)