Aktualności
  • Strona główna
07
03
2020

BARDZO SZYBKIE TRASY BIEGÓW RUN TORUŃ 2020!

Przy tworzeniu trasy 5 i 10 km RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2020, jak co roku organizatorzy za cel postawili sobie pokazanie atutów turystycznych Torunia. W tym roku dodatkowym plusem trasy będzie jej szybkość! Łagodny profil trasy i spodziewane dobre warunki atmosferyczne, na pewno będą sprzyjały szybkiemu bieganiu, a w efekcie pobiciu wielu rekordów życiowych uczestników zarówno na 5, jak i 10 km! Dodatkowo, obie trasy posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki!

Zawodnicy przebiegną po torze żużlowym, a w tle towarzyszyć im będzie „motorowy doping”! Kolejnym puntem trasy będzie przepiękny Park Bydgoski! W przypadku słonecznej pogody na tym odcinku trasy biegacze zapewne będą mogli odetchnąć od słonecznych promieni. Kolejnym fragmentem trasy będzie Bulwar Filadelfijski i piękna, toruńska Starówka, gdzie nie zabraknie dopingującej młodzieży biorącej udział w konkursie kibicowania.

Trasa

TRASY W POWIĘKSZENIU – Kliknij TUTAJ!

OPIS TRASY

START Biegu Głównego jest zlokalizowany na ul. Szosa Okrężna przy Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń PLAZA. Biegacze będą startować zgodnie z wyznaczoną dla siebie strefą czasową (czyt. REGULAMIN).

DSC_8032

DSC_8067

Po starcie biegacze będą się kierować w lewą stronę w kierunku Motoareny Toruń. Po pokonaniu toru żużlowego wbiegną w ul. Szosa Bydgoska.

Motoarena

Po nawrocie na wysokości ul. Droga Starotoruńska, biegacze będą zmierzali aż do końca ul. Szosy Bydgoskiej. To będzie długi i płaski odcinek. W dalszej części trasy biegacze skręcą w prawo i wbiegną w ul. Stanisława Przybyszewskiego do urokliwego Parku Bydgoskiego.

3. Park Bydgoski

Po pokonaniu płaskiego i przyjemnego odcinka trasy w parku biegacze dotrą do ulicy Rybaki. Dalej, po pokonaniu kilkaset metrów, biegacze znajda się na Bulwarze Filadelfijskim.

4.Bulwar

Na Bulwarze Filadelfijskim będzie można podziwiać zarówno Stare Miasto, jak również poczuć powiew chłodnego powietrza znad Wisły.

META zarówno na 5 i 10 km zlokalizowana będzie na ul. Bulwar Filadelfijski.