Aktualności
  • Strona główna
13
12
2019

Zapraszamy na RUN TORUŃ 2020!

Miło nam poinformować, że dziewiąta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki odbędzie się 10 maja 2020 roku (niedziela). A dokładnie 16 grudnia 2020 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 rozpocznie się elektroniczna rejestracja na 5 i 10 km RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2020. DSC_8074

DSC_7869

Tak, jak w poprzednich latach, start i biuro zawodów będą zlokalizowane w zasięgu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń PLAZA, a meta w sercu miasta na Bulwarze Filadelfijskim. W ramach imprezy 9 maja 2020 r. (sobota) rozegrane zostaną także biegi dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na biegi dla dzieci wystartuje 1 lutego 2020 r.

 

zapisy-start-2020

  • REJESTRACJA – kliknij TUTAJ!
  • LISTA STARTOWA – kliknij TUTAJ!
  • REGULAMIN 10 KM – kliknij TUTAJ!
  • REGULAMIN 5 KM – kliknij TUTAJ!

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas siódmej tej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 000 osób, w tym 500 dzieci. Wierzymy, że w 2020 roku „biegających turystów” będzie ponad trzy tysiące. Otóż imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta. Informacje na temat trasy dostępne TUTAJ!

DSC_8172

Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioła Toruńskiego, Helios – Pomnik ku czci Kopernika, medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”, a także Teatr Baj Pomorski. A jaki medal zawiśnie na szyjach uczestników 9. edycji? Będzie to zegar na wieży Ratusza Staromiejskiego z ruchomymi wskazówkami umożliwiającymi ustawienie INDYWIDUALIZOWANEJ godziny finiszu na mecie! Pod koniec stycznia 2020 r. zaprezentowany zostanie ostateczny projekt medalu, a wstępna jego koncepcja poniżej. Ponadto na każdym medalu będzie można wygrawerować swoje imię i nazwisko oraz osiągnięty czas.

medal-na-WWW-z-plama

W każdym pakiecie startowym znajdzie się opaska do biegania marki AdRunaLine z brandingiem imprezy!

Dodatkowo do pakietu będzie można skompletować pamiątkową koszulkę lub bluzę marki AdRunaLine z brandingiem biegu – zarówno w wersji sportowej, jak i casualowej!

W tym roku także będzie można liczyć na mocny doping uczniów toruńskich szkół! Otóż podczas trwania majowego biegu dzieci i młodzież z Grodu Kopernika będą walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

53

A już od 3 lutego uruchomione zostaną zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży. W tym roku rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędzie się dzień przed biegami głównymi. Umożliwi to powiększenie limitu do 600 osób. Co więcej, zaplanowano dodatkowe kategorie wiekowe (od 2 do 15 lat) oraz liczne atrakcje dla dzieci po biegach. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o evencie ukazujących się na profilu na Facebook’u – kliknij TUTAJ oraz do obejrzenia relacji filmowych z poprzednich edycji naszej imprezy – kliknij TUTAJ!

Plakat wersja właściwa