Aktualności
  • Strona główna
16
01
2019

Start zapisów 17 stycznia o godz. 18:00!

Miło nam poinformować, że 17 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 18:00 rozpocznie się elektroniczna rejestracja na 5 i 10 km RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2019.

Ósma edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki odbędzie się 28 kwietnia 2019 roku (niedziela). W ramach imprezy rozegrane zostaną także biegi dla dzieci i młodzieży. Rejestracja na biegi dla dzieci wystartuje w połowie lutego 2019 r.

REJESTRACJA – kliknij TUTAJ!

LISTA STARTOWA – kliknij TUTAJ!

REGULAMIN 10 km – kliknij TUTAJ!

REGULAMIN 5 km – kliknij TUTAJ!

rozpoczecie-zapisów

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas siódmej tej edycji na linii startu zgromadził niemal 3 000 osób, w tym 500 dzieci. Wierzymy, że w 2019 roku „biegających turystów” będzie ponad trzy tysiące. Otóż imprezie przewodzą dwa hasła „Zwiedzaj ze Zdrowiem!” oraz „Pobiegnij w sercu Torunia”, gdyż trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

Dodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka, Anioł Toruński, Helios – Pomnik ku czci Kopernika oraz medal związany z marką promocyjną miasta pod tytułem „Toruń Porusza”. A jaki medal zawiśnie na szyjach uczestników 8. edycji? Pod koniec stycznia br. odbędzie się głosowanie na medal RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem 2019! Każdy będzie mógł wziąć udział w głosowaniu. Ponadto na każdym medalu będzie można wygrawerować swoje imię i nazwisko oraz osiągnięty czas.

W pakiecie startowym na zawodników będą czekać dedykowane skarpetki biegowe. Dodatkowo pakiet można uzupełnić o koszulkę z brandingiem imprezy.

W tym roku także będzie można liczyć na mocny doping uczniów toruńskich szkół! Otóż podczas trwania kwietniowego biegu dzieci i młodzież z Grodu Kopernika będą walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

A już od połowy lutego uruchomione zostaną zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży. W tym roku rywalizacja dla najmłodszych entuzjastów aktywności fizycznej odbędą się dzień przed biegami głównymi. Umożliwi to powiększenie limitu do 600 osób. Co więcej, zaplanowano dodatkowe kategorie wiekowe (od 2 do 15 lat) oraz liczne atrakcje dla dzieci po biegach. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku.

Wszystkich biegaczy, którzy nie mają jeszcze zaplanowanego ostatniego weekendu kwietniowego i majówki serdecznie zapraszamy do Torunia. Warto dodać, że impreza „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!” może stanowić doskonały sprawdzian szybkości po starcie w ORLEN Warsaw Marathon (14.04.2019r.)! Zapraszamy także na stronę internetową biegu http://www.run-torun.pl/ oraz do śledzenia bieżących informacji o evencie ukazujących się na profilu na Facebook’u. https://www.facebook.com/10KmRunTorun oraz do obejrzenia relacji filmowej z poprzedniej edycji naszej imprezy (https://www.facebook.com/10KmRunTorun/videos/1577976362314913/)

 

medale