Aktualności
  • Strona główna
15
09
2018

Ku Niepodległej! Zapisz się na rajd w Grudziądzu

Zapraszamy do zapisów na kolejny rajd z cyklu Ku Niepodległej. Kujawsko – Pomorskie rajdu rodzinne. W sobotę 29 września spotykamy się w Grudziądzu.

Na każdego uczestnika rajdu czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające numer startowy, wodę mineralna oraz talon na posiłek regeneracyjny na mecie, dodatkowo pierwszych 400 zarejestrowanych uczestników na każdy rajd otrzyma pamiątkową koszulkę cyklu.

W trakcie rajdów mnóstwo całe atrakcji, prezentacja grup rekonstrukcyjnych związanych z pamięcią walki o niepodległość, konkursy i quizy z nagrodami, w tym z nagrodą główną. Podczas każdego rajdu do wygrania będzie rower.

A na mecie na rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale. W każdym mieście inny – wyjątkowy. Zachęcamy do zebrania całej kolekcji medali Ku Niepodległej.

Zapraszamy do zapisów https://zapisy.sts-timing.pl/384/

Trasagrudziądzkiego rajdu biegnie miejscami związanymi z mieszkającym przez lata na Pomorzu generałem Józefem Hallerem.

Start i Meta : Plaża Miejska MORIW nad Jeziorem Rudnickim

Trasa biegnie przez Las Rudnicki, osiedle Mniszek, Biały Bór, Wałdowo Szlacheckie, Sarnowo. W Sarnowie znajduje się kościół do którego uczęszczał mieszkający w Gorzuchowie gen. Józef Haller. ( postój) dalej polną drogą jedziemy do Góry Św. Jana, gdzie Haller ufundował grotę z figurką Matki Bożej. Robimy pętlę i wracamy na Plażę Miejską.

Wracamy na plażę MORiW.

Trasa to ok. 27 km.

Startujemy o godzinie 11.00, biuro odbioru pakietów na miejscu startu będzie czynne w sobotę 29 września w godzinach 9.00 – 11.00.

Wszelkie pytania dotyczące rajdu prosimy kierować na adres niepodlegla2018.rajdy@gmail.com