Aktualności
 • Strona główna
24
04
2018

BIURO ZAWODÓW I INNE WAŻNE INFORMACJE

BIURO ZAWODÓW W SOBOTĘ (28.04.2018 r.) będzie znajdować w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń PLAZA przy ul. Broniewskiego 90. Na parterze na Placu Orzechowym będzie zlokalizowane biuro Biegów dla Dzieci, a na pierwszym piętrze główne Biuro Zawodów (wejście pomiędzy sklepem 4F, a PAWO).

Harmonogram

 • 14:00-20:00      Godziny pracy głównego Biura Zawodów
 • 14:00-17:00       Godziny pracy Biura zawodów Biegów dla Dzieci (UWAGA: pakiety będą wydawane do 30 min przed startem na danym dystansie)

Biuro zawodów PLAZA_do programu

BIURO ZAWODÓW W NIEDZIELĘ (29.04.2018 r.) będzie zlokalizowane w Centrum Kulturalno Kongresowy JORDANKI przy ul. Aleja Solidarności 1-3 (wejście od strony SCENY PLENEROWEJ/RECEPCJI – tył budynku)

Harmonogram

 • 8:00-11:00         Godziny pracy Biura Zawodów w CKK Jordanki

Biuro Zawodów 2

PROGRAM IMPREZY – Kliknij tutaj!

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika poprzez okazanie ksera dowodu osobistego i przekazanie podpisanego upoważnienia i oświadczenia o stanie zdrowia tego zawodnika. Dokumenty do pobrania dostępne TUTAJ!

UWAGA: Po 22 kwietnia 2018 r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Istnieje możliwość dodatkowych zapisów jedynie na Biegi dla Dzieci i Bieg Główny na 10 km wyłącznie w sobotę (28 kwietnia 2018 roku) w biurze zawodów, jednakże liczba zgłaszających się osób będzie bardzo ograniczona (70 pakietów na Biegi dla Dzieci i 50 pakietów na Bieg Główny – 10 km). Limit miejsc na Bieg dla Każdego 5 km został osiągnięty. W dniu 29 kwietnia 2018 r. nie będą prowadzone dodatkowe zapisy.

W 7. edycji „Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem! 2018” w Biegu Głównym i Biegu Dla Każdego prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 16 lat. Osoby, które do dnia 29 kwietnia 2018 roku nie ukończą 18. roku życia zobowiązane są do posiadania pisemnej zgody opiekunów prawnych na uczestnictwo w wybranym biegu. Oświadczenie do pobrania dostępne jest TUTAJ!

SPOTKANIE Z NAJLEPSZYM – JERZYM GÓRSKIM

W biurze zawodów w punkcie informacji będzie można odebrać bilet na film Najlepszy. UWAGA: Liczba miejsc jest ograniczona do 300 os. Więcej informacji TUTAJ!

BIEGI DLA DZIECI

31301927_10156355407734764_2968285141312471040_nprogram-dla-dzieci-przod-str2

————————

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY

 • MIASTECZKO BIEGOWE będzie znajdować się na placu przy SCENIE PLENEROWEJ na obszarze CKK Jordanki.
 • DEPOZYT I TOALETY będą zlokalizowane w budynku CKK Jordanki (wejście od strony ul. Aleja Solidarności 1-3)
 • DEPOZYT MOBILNY będzie zlokalizowany przy strefie startu na 5km (ul. Reja).
 • PRZENOŚNE TOALETY będą zlokalizowane przy strefie startu 5km (ul. Reja) i 10km (Ratusz Staromiejski)
 • META 5 i 10 km będzie znajdować się przy Placu Teatralnym.

MAPA informacyjna – kliknij TUTAJ!

PARKINGI

W niedzielę parkingi w Toruniu są bezpłatne, jednak ich liczba jest ograniczona, zwłaszcza w centrum miasta. Za okazaniem numeru startowego biegacze będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów i do miasteczka biegowego środkami komunikacji miejskiej.

DEPOZYT

Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym w CKK Jordanki. Uczestnicy Biegu dla Każdego wyłącznie drobny depozyt będą mogli pozostawić w depozycie mobilnym zlokalizowanym obok miejsca startu przy ul. Reja – odjazd depozytu o godz. 12:45.

PUNKT ODŻYWCZY

Punkt odżywczy będzie obejmować wodę. Będzie znajdować się na ok. 5 km trasy Biegu Głównego. Na mecie każdy biegacz otrzyma butelkę wody. Dodatkowo w miasteczku biegowych na placu przy CKK Jordanki na biegaczy będą czekać pełnowartościowe bułki.

TRASA 5 i 10 KM RUN TORUŃ 2018:

MAPA ONLINE 10 km – kliknij TUTAJ!

MAPA ONLINE 5 km – kliknij TUTAJ!

PACEMAKERZY

Aż 10 pacemakerów RUN TORUŃ 2018 będzie pomagać swoim kolegom z trasy w pokonaniu dystansu 10 km w założonym tempie od 60 min do 37 min i 30 s. Sylwetki pacemakerów zaprezentowane zostały TUTAJ!

TOALETY I SZATNIE

START: Toalety będą dostępne w CKK Jordanki oraz przenośne ubikacje na zewnątrz budynku przy miejscu startu. Dla uczestników Biegu dla Każdego przenośne ubikacje będą dostępne obok miejsca startu przy ul Reja.

MIASTECZKO BIEGOWE: Szatnie będą dostępne przy Scenie Plenerowej w CKK Jordanki.

STREFY CZASOWE

Numery startowe na dystans Biegu Głównego (10 km) będą różniły się kolorem oznaczającą strefę, zgodnie z podziałem:

 • Strefa czerwona: <= 40 minut
 • Strefa żółta: 41-45 minut
 • Strefa zielona: 46-50 minut
 • Strefa pomarańczowa: 51-55 minut
 • Strefa niebieska: > 55 minut

Start poszczególnych stref będzie sygnalizowany oddzielnym wystrzałem startera (od 12:00 do 12:02:30). Biegacze z poszczególnych stref czasowych będą startowali oddzielnie, co 30 sekund. Linia startu zostanie zamknięta po 5 minutach od wystrzału startera oznajmiającego start ostatniej strefy. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z oznaczeniami na numerach startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na dystansie 10 km, który będzie zweryfikowany przez Organizatora.

Numery startowe na dystans Biegu dla Każdego (5 km) będą różniły się kolorem oznaczającą strefę, zgodnie z podziałem:

 • Strefa czerwona: <= 26 minut
 • Strefa żółta: 27-31 minut
 • Strefa zielona: > 31 minut

Start wszystkich stref będzie sygnalizowany jednym wystrzałem startera o godz. 13:15. Zawodnicy startujący w biegu zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonych strefach zgodnych z kolorem otrzymanych numerów startowych. Przydział do konkretnej strefy startowej następuje na podstawie podanego w formularzu zgłoszeniowym wyniku osiągniętego przez danego zawodnika na dystansie 5 km, który będzie zweryfikowany przez Organizatora.

Numer startowy należy trwale przypiąć na koszulce na wysokości klatki piersiowej. Numeru i napisów reklamowych nie wolno zasłaniać pod rygorem dyskwalifikacji.

Pomiar czasu: oficjalna klasyfikacja według czasu netto, czas brutto informacyjnie, poza pierwszą 50-tką na mecie.

Chip otrzymany w pakiecie startowym należy przyczepić do sznurowadła w bucie, a po zakończeniu biegu zwrócić na mecie.

LIMIT CZASU

Limit czasu na dystansie 10 km wynosi 1h i 45 min, na półmetku i na dystansie 5 km  50 min. Osobom, które przekroczyły limit czasu zostanie zabrany numer startowy i będą mogły według własnego uznania kontynuować bieg, jednakże poza jezdnią i na własną odpowiedzialność. Zawodnicy ci nie będą klasyfikowani w biegu.

Rekomendowany przejazd zawodników z Biura Zawodów/miasteczka biegowego przy CKK Jordanki na start 5 km (ul. Reja)

W dniu 29 kwietnia 2018 r. za okazaniem numeru startowego obowiązuje darmowa komunikacja miejsca. Rekomendowany dojazd na start tramwajami linii nr 2 i 3 (kursy co 15 min).

Tramwaj linii nr 3

 • przystanek początkowy: ul. Aleja Solidarności
 • przystanek końcowy: ul. Reja
 • czas jazdy: 11 min
 • liczba przystanków: 6
 • rekomendowane godziny odjazdów: 12:09, 12:24, 12:39, 12:54

Tramwaj linii nr 2

 • przystanek początkowy: ul. Odrodzenia
 • przystanek końcowy: ul. Reja
 • czas jazdy: 7 min
 • liczba przystanków: 4
 • rekomendowane godziny odjazdów: 12:01, 12:16, 12:31, 12:46

Punkt medyczny

Na mecie będą znajdować się służby medyczne. Na punkcie żywieniowym (5 km) będą znajdować się ratownicy medyczni.

————————

MIASTECZKO BIEGOWE

Na obszarze miasteczka biegowego na biegaczy będą czekać m.in. mobilne punkty gastronomiczne, stanowiska z masażem, punkt grawerowania medali, a dla najmłodszych uczestników dmuchane zamki.

Masaż i pomiary zdrowotne dla biegaczy

W miasteczku biegowym przy CKK Jordanki będzie można skorzystać z bezpłatnej usługi masażu oraz zbadać poziomu cukru i ciśnienia we krwi. Stanowiska zdrowotne będą obsługiwane przez Stowarzyszenie Hospicjum „Światło”. Więcej informacji TUTAJ!

 

Atrakcje dla biegaczy i kibiców – Kliknij tutaj!

Transport pociągiem ARRIVA na RUN TORUŃ 2018 – Kliknij tutaj!

 

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!