Aktualności
  • Strona główna
22
08
2017

Szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej – zapisz się na rajd w Toruniu

Toruń leży na szlaku Wiślanej Trasy Rowerowej, wyznaczonym wzdłuż rzeki Wisły. Cała jej trasa wiedzie od Beskidów aż po Bałtyk. Obecnie w pełni gotowe są dwa odcinki WTR: małopolski i  kujawsko – pomorski. Rok 2017  – ogłoszony rokiem Rzeki Wisły to doskonała okazja, aby trasa tegorocznego toruńskiego rajdu biegła SZLAKIEM  WIŚLANEJ TRASY ROWEROWEJ.

Zapraszamy na rajd, który pod takim właśnie hasłem obędzie się w Toruniu w sobotę 23 września.

Startujemy z parkingu przy Boisku Przy Skarpie a metą tradycyjnie będzie Osada Leśna na Barbarce.

Trasą rajdu, która w znakomitej większości wiedzie szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej, pokonamy blisko 20 kilometrów, a tak wygląda jej przebieg:

Wyruszamy z parkingu na ulicy Przy Skarpie na wysokości parkingu przy Boisku przy Skarpie i poruszamy się ścieżką rowerową w kierunku Szosy Lubickiej. Skręcamy w lewo w ulicę Szosa Lubicka i jedziemy ścieżką rowerową w kierunku Mostu gen. Elżbiety Zawadzkiej. Po minięciu Stacji Benzynowej Cirkle K (dawniej Statoil) zjeżdżamy w dół w ulicę Winnica. Ulicą Winnica wzdłuż rzeki Wisły poruszamy się pod wjazdem na most i dalej aż do skrzyżowania z ulicą Lubicką. Tutaj ponownie wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i zgodnie z nią poruszamy się w kierunku Bulwaru Filadelfijskiego.  Ulicą Bulwar Filadelfijski dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Bydgoską oraz Ks. Jerzego Popiełuszki. Skręcamy w prawo w ulicę Ks. Jerzego Popiełuszki i nią dojeżdżamy do szlaku rowerowego wzdłuż Martwej Wisły. Dalej przez Park Bydgoski do ulicy Przybyszewskiego. Tutaj krótki postój  na zebranie i zwarcie grupy rowerzystów. Następnie skręcamy w prawo w ulicę Przybyszewskiego jedziemy pod górę do ulicy Bydgoskiej. Wjeżdżamy w ulicę Bydgoską w lewo a następnie w prawo w ulicę Mikołaja Reja. Z ulicy Reja skręcamy w lewo w ulicę Mickiewicza i dalej mijając stację BP z prawej strony do ronda. Tutaj włączamy się do ruchu w drogę krajową nr 80 w kierunku Bydgoszczy.  Drogą krajową nr 80 do Przysieka gdzie przed światłami sygnalizacyjnymi skręcamy w prawo w ulicę Leśną. Dalej ulicą Przysiecką do Osady Leśnej na Barbarce gdzie jest meta rajdu.

Mapkę znajdziecie na naszym profilu facebookowym, akcji Kujawsko – Pomorskie na Rowery.

Na mecie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale  oraz mnóstwo całe konkursów z nagrodami i quiz, w którym do wygrania będzie nagroda główna rower.

Każdy uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy w postaci numeru startowego, talonu na posiłek regeneracyjny na mecie oraz Get Well isotonic drink, dodatkowo na 400 pierwszych zarejestrowanych uczestników czekają pamiątkowe koszulki Szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej  Kujawsko – Pomorskie na Rowery.

Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy szlakiem Wiślanej Trasy rowerowej przygotujemy  pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy przy rejestrowaniu naszych dzieci zaznaczyć, czy to ich pierwszy rajd.

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne na dwie godziny przed startem rajdu. Czyli w sobotę  23 września  od 9.00 do 11.00 i znajdować się będzie na parkingu przy Boisku przy Skarpie , ul. Przy Skarpie 2A.

Prosimy nie przyjeżdżać na przysłowiową ostatnią chwilę, będzie sporo pakietów do wydania.

Formularz zapisowy http://zapisy.sts-timing.pl/143/

Przed zarejestrowaniem koniecznie zapoznaj się z regulaminem.

lOGO_ToruńRajd dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń. 

pobrane

Rajd dofinansowano ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego.