Aktualności
  • Strona główna
25
05
2017

Zapisz się na Rajd w Brodnicy

Na tegoroczny rajd w Brodnicy zapraszamy w niedzielę 25 czerwca.

Podobnie jak w roku ubiegłym startujemy o godzinie 11.00 ze Starej Plaży na Niskim Brodnie  i ruszamy w drogę malowniczą trasą wiodącą przez Brodnicki Park Krajobrazowy.

Ruszamy z Plaży Miejskiej przy ul Niskie Brodno w Brodnicy w kierunku miasta, następnie skręcamy w lewo w ul. Wczasową. Z ulicy Wczasowej skręcamy w prawo w ulicę Karbowską i Kolejową, dojeżdżamy do Karbowa. Tutaj na skrzyżowaniu z ulicą Żmijewską jedziemy prosto i wjeżdżamy na drogę gruntową dojeżdżając do Małgorzatki.. Następnie dojeżdżamy do jeziora Bachotek i dalej „czarną drogą” wzdłuż jeziora Bachotek z lewej strony mijamy jezioro Bartno. Jadąc terenami Brodnickiego Parku Krajobrazowego mijamy z lewej strony jezioro Strażym i dojeżdżamy do Ośrodka Wypoczynkowego „Na Wzgórzu”. Wyjeżdżamy na drogę asfaltową Grzmięca – Zbiczno i zjeżdżamy do Zielonej Szkoły Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Zbiczno i zjeżdżamy do Zielonej Szkoły Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Tutaj robimy około 30 min postój połączony z prelekcją Pana Dyrektora Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Ponownie wyjeżdżamy na drogę asfaltową Grzmięca – Zbiczno by po chwili wjechać na leśną ścieżkę edukacyjną. Drogą leśną dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą asfaltową Zbiczno – Brodnica po przekroczeniu której wjeżdżamy na nowo powstałą ścieżkę rowerową do Brodnicy. Ścieżką rowerową dojeżdżamy do Brodnicy. Zjazd ze ścieżki w ul. Wczasową a następnie zakończenie rajdu w restauracji OMEGA, gdzie na uczestników czekać będą pamiątkowe medale akcji Kujawsko – Pomorskie na rowery.

W czasie rajdu jak zawsze odbędą się konkursy z rowerowymi nagrodami do wygrania.

Trasa liczy około 25 km.

Każdy uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy z numerem startowym oraz materiałami promocyjnymi partnerów, a na mecie pamiątkowy medal.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników dodatkowo czekają pamiątkowa koszulka akcji talon na posiłek na mecie.

Na najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy przygotujemy  pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy przy rejestrowaniu naszych dzieci zaznaczyć, czy to ich pierwszy rajd.

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne na dwie godziny przed startem rajdu. Czyli w niedzielę 25 czerwca  od 9.00 do 11.00. 

Formularz zapisowy znajduje się na stronie http://zapisy.sts-timing.pl/143/

Na cykl Kujawsko – Pomorskie na rowery zaprasza organizator  Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Partnerem Rajdu jest Brodnicki Park Krajobrazowy oraz Miasto Brodnica

Informacje na bieżąco znajdziecie również na naszym profilu facebookowym