Aktualności
  • Strona główna
02
05
2017

KONKURS KIBICOWANIA PODCZAS RUN TORUŃ

Konkurs pt. „Toruńska szkoła najlepiej dopingująca sportowców” już po raz czwarty towarzyszył naszej imprezie biegowej! Rywalizacja w kibicowaniu biegaczom przez młodzież została objęta Patronatem Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki miasta Torunia. W bieżącym roku w konkursie wzięły udział:

  • Zespół Szkół Nr 7 w Toruniu
  • Zespół Szkół Nr 8 w Toruniu
  • Zespół Szkół Nr 10 w Toruniu
  • IX Liceum Ogólnokształcące

Konkurs wygrał Zespół Szkół Nr 7 w Toruniu! Uczniowie tej placówki przebrali się w czarno-białe stroje break dance. Nie zabrakło pokazów tanecznych na trasie. Na wyróżnienie zasługuje również Zespół Szkół Nr 8. Dzieci tej placówki przebrali się w stroje owoców, co nawiązywało do zdrowego odżywiania. Otóż, bez dobrej diety nie jest możliwe uzyskanie dobrych wyników w sporcie.

Na uczniów zwycięskiej szkoły i ich pedagogów czekały nagrody, a dla wszystkich kibicujących dzieci słodkie niespodzianki. Żwawo dopingująca młodzież szkolna, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowodowały, że biegacze zapomnieli o zmęczeniu, a kilometry szybciej „uciekały”.

Nadrzędnym celem konkursu towarzyszącego od czterech lat RUN TORUŃ jest promowanie już od najmłodszych lat aktywnego stylu życia, postaw prozdrowotnych, udziału w imprezach sportowych oraz nauka zasad fair-play i kulturalnego kibicowania biegaczom. Dodatkową intencją jest kształtowanie wśród uczniów umiejętności twórczego myślenia, kreatywności i przede wszystkim pracy w zespole. Konkurs jest skierowany do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do zadań placówek  należy w dniu biegu stworzenie punktów kibicowania i kreatywny doping uczestników biegów.

5211 5455

1 129