Aktualności
  • Strona główna
31
03
2017

Zapisz się na rajd w Żninie

Ruszają zapisy na rajd w Żninie!

W niedzielę 28 maja  w ramach akcji KUJAWSKO – POMORSKIE NA ROWERY, zapraszamy na rajd rowerowy w Żninie.

Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe: numer startowy, pamiątkowa koszulka oraz talon na posiłek.

Początek rajdu godzina 11.00 . 

Podobnie jak w roku ubiegłym startujemy z Placu Wolności (Rynek) dalej jedziemy ulicą Sądową (nawierzchnia brukowa), następnie skręcamy w lewo w ulicę Szkolną (nawierzchnia brukowa), dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo (z lewej strony mijamy Kościół pw. św. Floriana) i jedziemy ulicą 700-lecia (nawierzchnia brukowa, później asfaltowa). Docieramy do ronda, na którym skręcamy w prawo w ulicę Gnieźnieńską (droga asfaltowa). Jedziemy cały czas prosto w kierunku Gąsawy mijając Podgórzyn. Na skrzyżowaniu w Wenecji skręcamy w lewo.  Dojeżdżając do lasu, za łukiem, skręcamy w prawo w asfaltową drogę leśną, którą jedziemy  cały czas prosto, aż do skrzyżowania z drogą Łysinin – Folusz. Na „krzyżówce” jedziemy prosto asfaltową drogą przez las , docieramy do Ośrodka Wypoczynkowego RELAX, który znajduje się po naszej prawej stronie, w dole nad jeziorem.

Po około 1,5 h planujemy przystanek w  Ośrodku Wypoczynkowym RELAX w Chomiąży Szlacheckiej. Przewidziano posiłek oraz konkursy z nagrodami

Dalszy przebieg trasy: wyjeżdżając z Ośrodka skręcamy w prawo i po kilku metrach ostro skręcamy w lewo. Dalej zmierzamy prosto, mijając po prawej stronie cmentarz, następnie Hotel & Spa Herbarium, który znajduje się po naszej lewej stronie. Na wysokości Hotelu skręcamy w prawo i jedziemy prosto asfaltową drogą pod dość sporą górkę. Na skrzyżowaniu obok kościoła skręcamy w lewo i dalej jedziemy asfaltową drogą przez Laski Wielkie, Laki Małe, Folusz (bardzo długi odcinek z jednym sporym podjazdem) kierując się w stronę Wenecji. Na najbliższym skrzyżowaniu, zgodnie z kierunkowskazem udajemy się do wsi Pniewy. Dalej zmierzamy prosto aż do końca drogi gdzie skręcamy w lewo i kierujemy się do Białożewina, a następnie do Żnina. Dojeżdżamy do Żnina i jedziemy z górki ulicą Leśną (z prawej strony mijamy Stadion Miejski). Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo w ulicę Gnieźnieńską. Na rondzie skręcamy w lewo w ulicę 700-lecia, po prawej stronie mijamy Kościół pw. św. Floriana oraz przejeżdżamy przez rzekę Gąsawkę, za którą skręcamy w lewo w ulicę Parkową. Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo Sądową i dojeżdżamy do Rynku, gdzie kończymy rajd.

Meta tegorocznego rajdu to Plac Wolności (Rynek w Żninie) i tu uczestnikom wręczymy pamiątkowe medale akcji Kujawsko – Pomorskie na rowery 2017.

Tras liczy ok. 36 km

 

Dla najmłodszych uczestników, dla których będzie to pierwszy rajd rowerowy przygotujemy  pamiątkowe dyplomy. Pamiętajmy przy rejestrowaniu naszych dzieci zaznaczyć, czy to ich pierwszy rajd.

Szczegółowa trasa rajdu znajduje się w regulaminie, przy formularzu zapisów.

Biuro zawodów, gdzie będzie można odbierać pakiety będzie czynne na dwie godziny przed startem rajdu. Czyli w niedzielę 28 maja zapraszamy od 9.00 do 11.00. Formularz zapisowy http://zapisy.sts-timing.pl/143/

Partnerem  rajdu w Żninie jest WORD Bydgoszcz, realizujący ZADANIA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – http://www.word.bydgoszcz.pl/category/strona-glowna/

Pamiętaj bądź bezpieczny na drodze! Noś odblaski!

Dawaj dziecku dobry przykład, zapinaj pasy!

Obejrzyj koniecznie!  http://www.word.bydgoszcz.pl/kampanie-word/