Aktualności
  • Strona główna
03
04
2016

PACEMAKERZY RUN TORUŃ

PACEMAKERZY RUN TORUŃ 2017

Poniżej prezentujemy wypowiedzi biegaczy, którzy pełnili funkcję pacemakerów tj. osób pomagających swoim kolegom i koleżankom z trasy pokonanie dystansu 10 km w założonym tempie.

60. Głowiński

Paweł Głowiński (Rzęczkowo)

Paweł Głowiński, rocznik 1981, mieszka w Rzęczkowie, choć jego rodzinne miasto to Toruń. Swoją przygodę z bieganiem zaczął od podjęcia kilka lat temu decyzji „na 35. urodziny chcę przebiec maraton”. Jak postanowił, tak też zrobił, aczkolwiek nie stało się to od razu. Dziś ma ukończonych 7 maratonów w tym Koronę Maratonów Polskich, tyleż samo półmaratonów i kilkanaście biegów na krótszych dystansach. Sentymentalnie związany z Run Toruń. Pierwszy raz w biegu ulicznym wystartował w Run Toruń w 2014 roku. Podczas ubiegłorocznej edycji ustanowił swoją życiówkę na dystansie 10 km z czasem 46:36, a tegoroczny Run Toruń będzie jego debiutem w roli pacemakera.

57.30. Molenda

Mateusz Molenda (Warszawa, trener24h.com.pl)

Biegam (dopiero:) od marca 2016 roku. Swoją przygodę z bieganiem poprzedziłem redukcją wagi, gubiąc ponad 15kg. Podczas ubiegłorocznej edycji Run Toruń po raz pierwszy złamałem barierę 00:50;00 na dystansie 10km. Mój obecny rekord na tym dystansie wynosi 00:42;28. W tym roku wracam do Torunia w nowej roli, pomogę koleżankom i kolegom na trasie przekroczyć linię mety w czasie 00:57;30. Na co dzień mieszkam, biegam i pracuję w Warszawie. IG https://www.instagram.com/mmolenda

55.00. Celiński

Tomasz Celiński (Otwock, TUPTUŚ Otwock)

W sumie rocznie biegam ok.20-25 imprez… 5/10/21/42 km, ultra (1/2 Oslo 2016 1:37’33” PB). Moje dotychczasowe doświadczenie związane z byciem pacemakerem to w 2016 r. Półmaraton Warszawski na 2h 10 min (meta 2;09’54”). A ok. 10 razy prywatnie 5/10/21 km. Na co dzień biegam, trenuję i ,,zającuję”  niepełnosprawnym intelektualnie zawodnikom.

52.30. ANZEL

Jerzy Anzel (Brodnica, Brodnica Biega)

Przygodę z bieganiem zacząłem w szkole średniej zainspirowany postacią Bronisława Malinowskiego. Potem była ponad 30-letnia przerwa i… powrót do biegania. Nie było lekko, ale znowu zmobilizował mnie Bronisław Malinowski a ściślej – udział w Jego biegu. Z sentymentem patrzyłem na dyplomy z I i II Biegu Malinowskiego, w których brałem udział jako nastolatek a właśnie zbliżał się już XXXIII Bieg! Postanowiłem zapisać się, rozpocząć treningi i wystartować. Moim celem było przebiegnięcie dystansu 10 km w czasie poniżej 60 minut a udało mi się osiągnąć wynik 52’36”! Od tego czasu bieganie stało się na nowo moją pasją. Przez kolejne 2 lata wziąłem udział w ponad 40-tu zawodach biegowych, w tym w 9 półmaratonach i 4 maratonach. Ten rok też zapowiada się pracowicie – w samym kwietniu zaplanowałem start w 2 maratonach: w Gdańsku i w Warszawie. Cieszę się, że moja kandydatura przeszła weryfikację i że będę mógł pomóc koleżankom i kolegom biegaczom przebiec dystans 10 km w zaplanowanym czasie.

50.00. Paruszewski

Robert Paruszewski (Gdynia, Bojano Biega)

Amatorsko biegam od 2012r. Mam na koncie 101 zawodów ulicznych, w tym 4 maratony i 16 półmaratonów, dwa razy z rzędu zrobiłem Koronę Półmaratonów Polskich, a w tym kończę Maratonów. Mój najlepszy wynik to Półmaraton Gdynia 1:33:04, czy 5km Parkrun Gdynia 19:51. Prowadzę bloga poszurany.pl

47.36. Soliwoda

Mirosław Soliwoda (Skierniewice)

Biegam regularnie ponad 10 lat. Mam na koncie ok. 20 maratonów, ponad 40 półmaratonów i innych biegów. Aktualny rekord w maratonie 3:23. W tym roku w planach debiut na dystansie ultra 100 km w górach. Oprócz biegania uprawiam wiele różnych rodzajów aktywności sportowej: rower, pływanie, koszykówka, badminton itp. Moim atutem jest umiejętność równego utrzymania zakładanego tempa biegu.

45.00. Czajkowski

Piotr Czajkowski (Kowalewo Pomorskie, Agrolok Sport Team i BCT GDYNIA)

Urodzony 1989 roku w Toruniu :). W chwili obecnej mieszkam w Kowalewie Pomorskim, reprezentuję klub Agrolok Sport Team i BCT GDYNIA. Mój rekord życiowy na dystansie 10km wynosi 36:23 na trasie atestowanej. Rekord w maratonie wynosi 2:58:36 Warszawa. Biegam od kilkunastu lat. Run Toruń to jedna z moich ulubionych imprez biegowych w kraju. Stąd padła decyzja żeby pomóc osobą chcącym uzyskać czas 45 minut! Widzimy się w kwietniu.

42.20. Bartkowiak

Przemysław Bartkowiak (Toruń, Szybka Halinka Toruń)

40.00. Lipiński

Mateusz Lipiński (Słupsk, LKS Fenix Słupsk)

Swoją przygodę z ,,Bieganiem” rozpocząłem już kilka lat temu, jednakże czysto rekreacyjnie. Dokładnie rok temu podszedłem do tego profesjonalnie występują na co dzień w Klubie Sportowym Fenix Słupsk. Mam za sobą kilka biegów na 10km (PB: 36:25) kilkanaście piątek i innych biegów zarówno ulicznych, przełajowych, jak i na bieżni. Bieganie bardzo mnie wciągnęło i wiąże z nim dalszą swoją przyszłość. Moim marzeniem jest pobiegnięcie kiedyś w Maratonie, ale w czasie zbliżonym do 2h 30min :). W roli pacemakera nigdy nie brałem udziału, ale mam nadzieje że będzie to dla mnie niesamowite przeżycie. Zapraszam wszystkich do wspólnego biegu, tych którzy pragną złamać przysłowiową ,,czterdziestkę”. Mam nadzieje, że zmotywuję was na tyle by dobiec do celu i czerpać z tego niewyobrażalną radość. Do zobaczenia na starcie!


 

PACEMAKERZY RUN TORUŃ 2016

Poniżej prezentujemy wypowiedzi biegaczy, którzy pełnili funkcję pacemakerów tj. osób pomagających swoim kolegom i koleżankom z trasy pokonanie dystansu 10 km w założonym tempie.

PACE60min

Wojciech Kujatt (KUJATT Runners Team, Gdynia)

Moja przygoda z biegami na dystansie 10 km w ulicznych biegach zorganizowanych rozpoczęła się w 2014 roku. Niesamowita atmosfera, poznawanie nowych miejsc i ludzi na takich zorganizowanych biegach stała się dla mnie od tego czasu sposobem na życie. Z wielkiej pasji do biegania pod koniec 2014 roku zrodził się pomysł założenia własnej drużyny biegowej KUJATT Runners Team. Zawsze chętnie pomagam o osiągnięciu założonego czasu lub ukończenia długiego dystans moim znajomym którzy mnie o to proszą i na biegu z pozytywnym skutkiem jestem ich „zającem”. Dla mnie w chwili obecnej najdłuższym przebiegniętym dystansem jest maraton, ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz czas na ultramaraton. W tym roku planem jest start głównie na dystansach półmaratonu i maratonu co pomoże mi się doskonale przygotować do startów ultramaratońskich, ale jest oczywiście w moim kalendarzu kilka biegów na dystansie 10 km na których koniecznie muszę być, tak jak np. Run-Torun, w tym roku pobiegnę już 3 raz, tym razem jako Wasz peacemaker.

Marek Białobłocki (KB Lech Rypin, Rypin)

Moja przygoda z bieganiem zaczęła się w sierpniu 2014 roku. Na bieganie namówił mnie Tata, który poprosił mnie, żebym przebiegł na zawodach 5 km z (również zaczynającą biegać) Mamą. Początki były trudne, ponieważ wcześniej nie uprawiałem żadnej aktywności fizycznej, ale pokochałem bieganie. Od tego czasu ukończyłem trzy półmaratony, 12 biegów na 10 km, 9 biegów na 5 km i kilka biegów na nietypowych dystansach :) Zaczynam zdzieranie trzeciej pary butów 😉 Mój ulubiony dystans to półmaraton, a debiut w maratonie planuję na 3 kwietnia w Dębnie – trzymajcie kciuki!

PACE55min

Janusz Torzewski (Warszawa)

Jestem Warszawiakiem z wyboru a Kujawiakiem z urodzenia. Mam 43 lata życia i 8 lat biegowego doświadczenia na dystansach od 5 km do maratonu. Stawiam sobie racjonalne cele biegowe, dlatego cieszę się z sukcesywnego poprawiania własnych osiągnięć. Najlepszy wynik na 10 km (42:32) uzyskałem w 2015 roku w Łodzi, a życiówkę w maratonie (3:35:56) osiągnąłem w Toruniu również w zeszłym roku. Ponadto od kilku lat jestem „Prywatnym Pacemakerem” mojej żony, stąd bieg w założonym tempie nie jest mi obcy. Mam nadzieję służyć pomocą wszystkim, którzy zdecydują się w moim towarzystwie „Zwiedzać ze Zdrowiem” Toruń maksymalnie przez 55 minut.

Maciej Jankiewicz (Bydgoszcz)
Biegam od 2015 r.; Koronna dyscyplina Hokej na Lodzie. Mam zaliczone 2 maratony (PB 3:54:27), półmaraton (PB 1:45:09), kilka dziesiątek (PB 43:11) i kilkanaście piątek (PB 20:02). Cele na 2016: Korona Polskich Maratonów, Bieg Rzeźnika, 7 maratonów, 7 półmaratonów, a rok zakończyć bez kontuzji z licznikiem 2000 km

PAC50min

Kacper Przekwas (Traktor Team Gmina Kwidzyn, Dankowo)

Biegam, bo lubię przekraczać własne granice!

Adam Borowski (Activextreme, Inowrocław)

Moja przygoda ze sportem zaczęła się od kolarstwa szosowego przez biegi oraz triathlon. Obecnie moim celem stały się biegi na dystansie ultra. Na swoim koncie mam miedzy innymi ukończony IM dystans pełny (Bydgoszcz-Borowno),Ultra maraton Bieszczadzki. Mój rekord życiowy w maratonie to 3h 16min (Łódz Maraton), półmaraton 1h 25min  (Bieg Piastowski), a najlepszy czas na dystansie 10 km uzyskałem na Run Toruń.

PACE45

Łukasz Matejka (Biegam na Tarchominie, Warszawa)

Mieszkam, biegam, żyję w Warszawie. Biegać zacząłem prawie 3 lata temu i prawie od początku biegowej przygody należę do grupy „Biegam na Tarchominie”. Przez ten czas udało mi się przebiec dziesiątki dziesiątek oraz piątek, kilkanaście półmaratonów i maratonów, a także kilka ultramaratonów. Mój rekord na 10 km to 39:08 z ostatniego Biegu Niepodległości w Warszawie. Pasją biegania staram się także zarażać innych na swoim Facebook’owym blogu https://www.facebook.com/mejdejwbiegu.

Jarosław Heyka (Morska Jednostka Rakietowa, Lębork)

Biegam i startuję od 2009 roku, jak do tej pory przebiegłem 4 maratony, tylko 6 półmaratonów i 89 innych biegów. W zeszłorocznych startach na 10km uzyskiwałem czasy od 38’38” do 40’38”. Bieganie jest moim hobby. Staram się trenować 4 razy w tygodniu. Mój licznik przebiegniętych kilometrów wskazuje 11 670 km.  Pierwszy raz wystąpię w roli zająca, chociaż już wcześniej chciałem się sprawdzić w tej roli, w końcu zostałem wybrany i zrobię, co trzeba żeby pobiec, jak w zegarku i dotrzeć do mety w ściśle określonym czasie.

PACE40min

Konrad Zalewski (Gdynia)
Biegam (w bardziej przemyślany, ustrukturyzowany sposób) od 2012 roku, staram się biegać co najmniej 4-5 razy w tygodniu. W tym sezonie celem jest półmaraton poniżej 1:24 oraz wynik poniżej 37 minut na 10 km. W Toruniu biegałem w dwóch poprzednich edycjach i zawsze osiągałem wyniki zbliżone do rekordu życiowego. Trasa jest do tego doskonała, co roku, miło więc będzie poprowadzić tych, którzy chcą poprawić własny rekord i wskoczyć do grupy „under 40”. Zapraszam do wspólnego biegu :)

Sebastian Waśkiewicz (Lipno Biega, Warszaw)

Pochodzę z Lipna, a obecnie mieszkam w Warszawie. Kilka lat temu zacząłem interesować się bieganiem, początkowo było to truchtanie kilka razy w tygodniu w celu utrzymania sprawności fizycznej. Od trzech lat jest to już regularne bieganie. Posiadam na koncie kilkanaście ukończonych maratonów, półmaratonów oraz dużą liczbę krótszych biegów. W ubiegłym roku zdobyłem Koronę Maratonów Polski, a także zadebiutowałem w zawodach triathlonowych. Mogę pochwalić się też kilkunastoma nagrodami indywidualnymi w kat. wiekowych a także w klasyfikacjach open na dystansach od 5km do maratonów. W tym roku planuje pobić swój rekord życiowy w maratonie i jednocześnie złamać barierę 3 godzin, a także zadebiutować w ultramaratonie.