Aktualności
  • Strona główna
15
02
2016

KONKURS DLA SZKÓŁ!

Konkurs pt. „Toruńska szkoła najlepiej dopingująca sportowców” już po raz trzeci będzie towarzyszyć naszej imprezie biegowej! Rywalizacja w kibicowaniu biegaczom przez młodzież została objęta Patronatem Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki miasta Torunia oraz włączona do całorocznego projektu „Kibicuj Fair Play”, w którym czynnie bierze udział ponad 30 toruńskich placówek. Od 15 lutego br. rozpoczęły się elektroniczne zapisy szkół do konkursu.

Nadrzędnym celem Konkursu jest promowanie już od najmłodszych lat aktywnego stylu życia, postaw prozdrowotnych, udziału w imprezach sportowych oraz nauka zasad fair-play i kulturalnego kibicowania biegaczom. Dodatkową intencją jest kształtowanie wśród uczniów umiejętności twórczego myślenia, kreatywności i przede wszystkim pracy w zespole. Konkurs jest skierowany do dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do zadań placówek należeć będzie w dniu 30 kwietnia 2016 roku w godzinach od 12:00-13:30 stworzenie punktów kibicowania i kreatywny doping uczestników biegu na terenie Torunia.

Na uczniów zwycięskiej szkoły będą czekać atrakcyjne nagrody sportowe, a dla wszystkich kibicujących dzieci słodkie niespodzianki. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca młodzież szkolna, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

REGULAMIN KONKURSU

ZAPISY

GALERIA Z LAT UBIEGŁYCH